Organizator: AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI (STOWARZYSZENIE WIOSNA)

Koszt udziału: bezpłatny

Dzieci na największych uczelniach w Polsce dosięgną gwiazd!

Kto powiedział, że uczelnie są tylko dla dorosłych studentów? Już w najbliższe niedziele – 16 i 30 października – 2200 dzieci w 16 miastach wojewódzkich całej Polski, uroczyście zainauguruje XIV edycję AKADEMII PRZYSZŁOŚCI na aulach uniwersytetów i szkół wyższych. To rekordowa liczba – po raz pierwszy Akademia obejmie pomocą aż tyle dzieci z problemami w szkole. To jednocześnie ostatnia szansa na zgłoszenia wolontariuszy, którzy będą wspierać najmłodszych podczas regularnych spotkań.

Poczucie dumy, moc wrażeń, gwiezdne podróże i uśmiechy na setkach dziecięcych twarzy – Inauguracja AKADEMII na uczelniach, to jeden z najważniejszych momentów całego programu. To pierwszy moment, kiedy dziecko, które dotychczas nie wierzyło w siebie, wkracza w niedostępny dla niego świat. Dostaje sygnał – od dziś jesteś naszym oczkiem w głowie, jesteś najważniejsze. A Twój rok w AKADEMII będzie niesamowitą przygodą.
Co ciekawego się wydarzy?
Szczególnie zapraszamy na Galę w Krakowie. Co nowego się wydarzy:
 Gala będzie poprowadzona w narracji „gwiezdnej”. Bo w AKADEMII sięgamy gwiazd. Inauguracja to uroczyste wejście na drogę realizowania marzeń i celów. To początek zmian, podejmowania wyzwań oraz niesamowitego rozwoju dla naszych podopiecznych. Zadbamy o efekty wizualne, świetlne i dźwiękowe.
 Zaprosimy dzieci do zabawy w „konstelacje” ze świecącymi bransoletkami. Dowiemy się, co interesuje najmłodszych i co lubią najbardziej.
 Wspólnie wyślemy do nieba papierowe samoloty, na których dzieciaki przedstawią swoje marzenia.
 Galę zwieńczy wręczenie dzieciom Indeksów Sukcesów. Indeksy wręczane będą dzieciom m.in. przez prof. Pawła Laidlera, Prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Miejsce: Auditorium Maximum UJ, Krupnicza 33, 31-123 Kraków