Organizator: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej

Koszt udziału: 200 zł

Zapraszamy na kurs „Edukacja filmowa – nowe wyzwania”!
Jak wykorzystywać film do realizacji zadań wychowawczych, eksperymentów i innowacji pedagogicznych oraz pozyskać środki na swoje działania dowiedzą się uczestnicy 4. edycji kursu „Edukacja filmowa – nowe wyzwania”. Do udziału w kursie mogą zgłaszać nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, animatorzy, którzy znają już podstawy edukacji filmowej i chcą poszerzyć spektrum działań wykorzystujących film na swoich zajęciach. Zapisywać można się jeszcze tylko do 26 marca 2017 r. poprzez formularz dostępny na stronie www.filmoteka.ceo.org.pl.
Co oferujemy?
• Trzy moduły pozwalające lepiej poznać i prowadzić edukację filmową: Film a wychowanie (1. moduł), Eksperymenty i innowacje w edukacji filmowej (2. moduł), Projekt od A do Z – jak napisać wniosek, zdobyć dotację i zrealizować projekt (3. moduł).
• Praktyczne działania. Wszyscy uczestnicy otrzymują konkretne narzędzia do pracy (płytę DVD „Filmowe lekcje wychowawcze” z katalogiem filmów krótkometrażowych i scenariuszy zajęć wychowawczych, scenariusze zajęć edukacji filmowej, przykłady narzędzi fundraisingowych) i publikację „Zmontuj sobie projekt”.
• Indywidualny kontakt. Mentorami na kursie są profesjonaliści, specjaliści w swoich dziedzinach: Agata Ejsmont – psycholog, psychoterapeuta, interwent kryzysowy, Dawid Bałutowski – psycholog, trener, coach, autor książki „Jak oglądać filmy z młodzieżą” (1. moduł), Justyna Budzik – adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, Marcin Skorek – doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, autor programów edukacji filmowo-medialnej, w tym programu KinoSzkoła (2. moduł), Daria Sowińska- Milewska – prezes zarządu Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, ekspertka oceniająca wnioski w ramach środków unijnych,Anna Stadnik – dyrektorka i współautorka Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach (3. moduł).

Zobacz, co o naszym kursie mówią byli uczestnicy:
„Materiały z kursu są bardzo bogate (zarówno w teorię, jak i praktyczne wskazówki). Poza tym mentorami są profesjonaliści z dużym doświadczeniem, którym służą uczestnikom kursu. Także czas trwania modułów i zadania pozwalały na indywidualny rozwój, swobodę i kreatywność”. Anna, Tarnobrzeg
„Świetne, motywujące do pracy prezentacje i załączone materiały pomocnicze oraz forum, które daje możliwość porównania się z innymi znawcami filmu i ich pomysłami. Wykonując zadania, poznawałem tutaj na miejscu nowych ludzi, zarażałem swoich uczniów pasją do oglądania filmów i montowania swoich ujęć”.
Kolejna edycja kursu startuje 27 marca. Kurs potrwa do 26 czerwca. Koszt kursu: 200 złotych.
Więcej o kursie na stronie filmoteka.org.pl. Informacji udzielają też koordynatorki projektu: Karolina Giedrys-Majkut (karolina.giedrys@ceo.org.pl, tel. 22 659 62 03 wew. 113) oraz Aleksandra Czetwertyńska (aleksandra.czetwertynska@ceo.org.pl, tel. 22 659 62 03 wew.113).
Kurs jest realizowany w ramach programu Filmoteka Szkolna. Akcja we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zachęcamy do zgłaszania się!