Nieruchomości to bardzo złożony temat. Prawo budowlane, jak i wszystkie inne kwestie związane z rynkiem nieruchomości, przysparzają często wielu problemów deweloperom. Właśnie w związku z kwestiami prawnymi, które są nieodłączną częścią każdego procesu inwestycyjnego, w branży nieruchomości nieodzowna dla inwestorów i deweloperów jest pomoc prawnika. Dobry prawnik od nieruchomości to osoba z dużym doświadczeniem, która wykazuje się szeroką wiedzą na zmieniające się przepisy prawa budowlanego (i nie tylko).

Rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości to rzecz jasna – stale rozwijające się zagadnienie. Stanowi on niezwykle ciekawe pole do inwestycji, niemniej jednak wiele kwestii związanych z procesem inwestycyjnym (kupno, sprzedaż, wynajem, najem), może przysparzać sporych problemów inwestorom. Aby nie narazić się na szkody finansowe i uniknąć trudnych sytuacji, takich jak wszelkie spory, warto kierować się po pomoc do doświadczonej osoby, czyt. prawnika – szczególnie w tak dużych miastach, jak np. Warszawa, Kraków, czy Gdańsk.

Wsparcie specjalisty może być pomocne w momencie planowania inwestycji mieszkaniowych, a także we wszelkich innych sprawach związanych z nieruchomościami – szczególnie w późniejszej eksploatacji inwestycji (budynku mieszkalnego, domu bądź działki). Ponadto, dobry prawnik od nieruchomości może przydać się również w przypadku samych transakcji (kupno, sprzedaż) na rynku nieruchomości. Co więcej, pomoc doświadczonego specjalisty od prawa nieruchomości jest również kluczowa w kwestii regulowania stanu prawnego nieruchomości oraz przeprowadzania audytów.

Obsługa prawna inwestycji mieszkaniowych

Udając się do kancelarii ds. nieruchomości, można liczyć na pomoc w obsłudze zarówno niewielkich nieruchomości, jak i dużych i zakrojonych na szeroką skalę inwestycji. Dobry prawnik od nieruchomości z Warszawy, czy też z innych tego typu miast, może udzielić porad ukierunkowanych na konkretne potrzeby i interesy swoich klientów. Wsparcie prawne związane jest tutaj zarówno z kwestiami transakcyjnymi, administracyjnymi, jak i korporacyjnymi.

Do zadań specjalisty od prawa nieruchomości należą również takie czynności, jak:

  • flipy nieruchomości;
  • negocjacje i pomoc prawna przy negocjacjach umów na rynku nieruchomości;
  • obsługa prawna inwestycji budowlanych, inwestycyjno-budowlanych, a także rolnych;
  • weryfikacja stanu prawnego nieruchomości, a także sprawdzanie treści sporządzanych umów;
  • audyt prawny nieruchomości, due diligence; i wiele więcej.

Poza wyżej wymienionymi czynnościami dobry prawnik ds. nieruchomości może również oferować szereg dodatkowych usług, takich jak, np. porady i doradztwo prawne w sprawie prostych, a także złożonych i skomplikowanych problemów dotyczących nieruchomości – oczywiście pod względem prawnym.

Dlaczego warto korzystać z pomocy prawnej dla inwestycji mieszkaniowych?

Przede wszystkim dlatego, że transakcje na rynku nieruchomości, jak i samo prawo budowlane, charakteryzują się wysokim stopniem skomplikowania. Tylko doświadczona osoba, która na co dzień angażuje się tego typu działania, może zapewnić ochronę, by zadbać o wzrost wartości aktywów klientów (deweloperów i inwestorów). Ponadto, pomoc prawnika to znaczna oszczędność czasu, a co za tym idzie, również i nerwów. Oddając sprawę w ręce specjalisty, można zapobiec nieudanym inwestycjom, już na etapie planowania i późniejszej eksploatacji nieruchomości.