Zastanawiasz się nad zapisaniem na kurs hiszpańskiego? Być może zniechęca Cię kilka mitów, sugerujących, że oto przed Tobą bardzo wymagające i problematyczne zadanie? Postanowiliśmy zatem obalić kilka głównych mitów dotyczących tego pięknego języka i jego nauki.

Przyswajanie gramatyki hiszpańskiej to trudne zadanie

Dla wielu osób nauka gramatyki języka obcego to ogromne wyzwanie. Poza tym z jakiegoś powodu funkcjonuje przekonanie, że w przypadku hiszpańskiego gramatyka jest szczególnie trudna. Okazuje się natomiast, że jest to mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Przynajmniej patrząc z perspektywy osób, które płynnie posługują się językiem obcym. Otóż hiszpańska gramatyka dla niektórych osób może być trudna, ale dla Polaków nauka jest intuicyjna, ze względu na wiele podobnych zasad w obu językach.

Warto też pamiętać, że dzisiaj dobry kurs hiszpańskiego rzadko skupia się na gramatyce. Oczywiście jest ona ważna, ale raczej w podstawowym wymiarze. Języka najlepiej uczyć się poprzez praktykę – słuchanie, mówienie, a najlepiej praktykując jedno i drugie jednocześnie, czyli poprzez rozmowę.

Kurs hiszpańskiego, czyli czy można się nauczyć czytać w tym języku?

Kolejna kwestia to rzekomo trudna nauka czytania po hiszpańsku. Rzecz w tym, iż niektóre litery w języku hiszpańskim czyta się inaczej niż w polskim. Istnieją też zbitki liter, które należy czytać w określony sposób. Oczywiście zasad tych trzeba się nauczyć i wymaga to poświęcenia nieco czasu, jednak w rzeczywistości reguł jest niewiele. Co więcej, okazują się one całkiem intuicyjne i wystarczy kilka dni nauki, aby pojąć, jak czytać w języku hiszpańskim.

Na naukę hiszpańskiego trzeba poświęcić wiele czasu

Wiele osób nie decyduje się na kurs hiszpańskiego ze względu na napięty kalendarz. Jednak wbrew pozorom przyswojenie języka w stopniu komunikatywnym nie wymaga poświęcania kilkunastu godzin w tygodniu. Wystarczy ich co najwyżej kilka, o ile są to godziny efektywne, spędzone na intensywnym kursie hiszpańskiego i na nauce w domu.

Zgłoś się na zajęcia: Poligloci – kurs hiszpańskiego Poznań