LG to jeden z najchętniej wybieranych producentów telewizorów. Jeśli zależy ci na innowacyjnym sprzęcie i świetnie ocenianym systemie smart TV, webOS, powinieneś zainwestować w model południowokoreańskiego producenta. Możesz wybierać spośród szerokiej oferty urządzeń – dobrze więc już na początku określić, czego szukasz i jaki masz budżet. Przekonaj się, na jakie parametry zwracać uwagę, wybierając idealny telewizor do twojego domowego centrum rozrywki!

Dobry telewizor do dużego salonu – jaki kupić?

Zastanawiasz się, który telewizor będzie najlepszy do przestronnego salonu? Intuicja podpowiada, że… możliwie jak największy. Zwykle to również najdroższe sprzęty. Zanim zaczniesz szukasz sprzętów o dużej przekątnej, dowiedz się, co jeszcze wpływa na cenę urządzenia. Jednym z najważniejszych parametrów jest rodzaj matrycy. Najwięcej jest na rynku modeli LED – jednak różnią się one konstrukcją. Możesz wybrać m.in. urządzenia Full Array LED, czyli takie, w których diody podświetlające matrycę znajdują się za całą powierzchnią ekranu. Łatwiej można więc sterować podświetleniem, uzyskując lepszej jakości obraz.

Z czasem producenci szukali sposobów, jak ulepszyć te matryce – wtedy na rynku pojawiły się telewizory QLED, początkowo produkowane wyłącznie przez Samsunga oraz NanoCell – czyli z technologią rozwijaną przez LG. NanoCell oznacza wykorzystanie nanokryształów, by uzyskać lepszej jakości, żywe i nasycone kolory. Ciągle to po prostu ulepszona matryca LED.

Co innego OLED – to prawdziwa rewolucja! Matryca składa się tutaj z samoświecących pikseli, nie wymaga dodatkowego podświetlenia. Pozwala osiągnąć nieskończony kontrast, w tym głęboką czerń i jasną biel. Takiego sprzęty odznaczają się również doskonałymi kątami widzenia, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dużego salonu. Oznacza to, że niezależnie od tego, w którym miejscu usiądziesz, będziesz dokładnie widzieć wszystko, co dzieje się na ekranie.

Jakie inne parametry mają znaczenie oprócz matrycy? Jeśli chcesz kupić możliwie najlepszy sprzęt, zwróć uwagę na:

  • procesor;
  • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku;
  • system smart TV;
  • atrakcyjny design;
  • złącza – ich liczbę i rozmieszczenie;
  • łatwe sterowanie.

Telewizory LG chwalone są za system webOS, oceniany jako jeden z najbardziej intuicyjnych. Co więcej, jeśli często korzystasz ze sterowania głosowego, docenisz, że system inteligentnie uczy się nowych komend wydawanych w języku polskim.

Polecane telewizory LG do dużego salonu – jaki model kupić?

Do dużego salonu najlepiej szukać urządzeń od 65 cali. Być może staniesz przed decyzją: mniejszy model OLED czy większy LED – przyjrzyj się polecanym propozycjom i przekonaj się, która z nich sprawdzi się u ciebie najlepiej!

  • LG OLED65C45LA.AEU – 65-calowy OLED za ok. 12000 zł, który zapewni ci wyjątkową jakość obrazu i dźwięku! Sercem urządzenia jest procesor α9 AI 4K Gen7, który znacząco ulepsza grafikę i zwiększa prędkość przetwarzania. Obraz staje się dostosowany do twoich upodobań, dźwięk z kolei – do układu pomieszczenia. Brightness Booster z kolei gwarantuje, że obraz jest jasny i wyrazisty. Zachwyci cię smukły design urządzenia, które rewelacyjnie prezentuje się na ścianie salonu.
  • LG QNED 65QNED87T6B.AEU – 65-calowy model QNED za ok. 6500 zł. Chociaż nazwa brzmi podobnie do OLED, to zupełnie inne rozwiązanie, które łączy technologię kropek kwantowych (quantum dot) i nanokryształów (NanoCell). Wszystko po to, by zapewnić najwyższą jakość obrazu i zachwycającą feerię żywych kolorów. Procesor AI α8 4K skaluje treści do jakości zbliżonej do 4K. Wśród udogodnień warto wymienić też FILMMAKER Mode, czyli gratkę dla kinomanów, którzy mogą oglądać ulubione tytuły w wersji z oryginalnego zamysłu twórców!
  • LG NanoCell 65NANO82T6B.AEU – 65-calowy sprzęt NanoCell, za który zapłacisz nieco ponad 5000 zł. Nanokryształy poprawiają jakość obrazu, eliminując szumy i wzmacniając kontrast. Spodoba ci się FILMMAKER Mode, który pozwoli ci cieszyć się klasyką kina w oryginalnym kształcie. Procesor AI α5 4K Gen7 przetwarza obraz szybko i sprawnie, żebyś mógł poczuć się jak w samym środku akcji.

To tylko niektóre z polecanych sprzętów. Sprawdź wszystkie telewizory LG w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepszy model do twojego przestronnego salonu!

Materiał partnera.