Karty pracy do wydrukowania dla dzieci na portalu ,,Rozwój dziecka”, to mądre i ciekawe zadania dla najmłodszych, które pomogą im w interesujący sposób nabyć przydatne umiejętności. Polecenia zawarte w zestawach zadań dotyczą nauki, np. pisania, czytania, zapamiętywania, logicznego myślenia i poznawania zjawisk przyrodniczych. Oczywiście można je dobrać do wieku i potrzeb dziecka.

Karty pracy do druku- znakomita pomoc dla każdego dziecka

Karty do druku dla dzieci opracowywane są przez doświadczonych pedagogów i grafików, co sprawia, że zachęcają najmłodszych swą szatą graficzną- dzięki niej dużo łatwiej skupiają swą uwagę na zadaniach. Pomogą one najmłodszym w opanowaniu materiału szkolnego, ale także sprawią, że dziecko zajmie się zabawą plastyczną, rozwijając przy tym swoje zdolności artystyczne i umiejętności manualne.  

Nauczą logicznego wnioskowania (np. karta pracy: Zmień kolejność wyrazów i ułóż zdanie), poznawania własnych emocji (karta pracy: Określ mocne cechy swojego charakteru), wzmocnią uwagę i wyćwiczą pamięć. Na portalu ,,Rozwój dziecka” znaleźć można starannie opracowane karty do druku, które pogrupowane są według kategorii wiekowych. 

Co ciekawego można znaleźć w kartach pracy do druku na portalu ,,Rozwój dziecka”?

Na portalu dostępna jest kategoria ,,Odkrywam świat”, która jest dla najmłodszych niezwykle wartościowa, ponieważ otaczający świat, jest dla nich bardzo interesujący, ale nie do końca jeszcze znajomy. W tej kategorii dostępne są karty pracy do druku, które pomogą dzieciom w poznaniu kolorów, pór roku, miesięcy, dni tygodnia, a także nauczą mierzyć czas, nazywać poprawnie godziny i zawody. Pomogą one w przystosowaniu dziecka do życia w społeczeństwie i nauczą je skupiać na ważnych rzeczach i aspektach. Łatwe do zrozumienia formuły oraz żywe ilustracje skutecznie zainteresują dzieci i pomogą dorosłym w wyjaśnianiu pociechom tajników otaczającego świata. 

Z tymi kartami pracy nauka alfabetu przyjdzie i przebiegnie bardzo przyjemnie, ponieważ zacznie się ona od poznawania literek np. w kolorowance czy dzięki wycince. Podobnie jest z poznaniem cyferek- proste zadania na kartach nauczą dzieci myślenia w kategoriach matematycznych, a to będzie dla nich przydatne w późniejszych etapach edukacji. Warto jest kształtować myślenie dziecka od najmłodszych lat, co potwierdza znane przysłowie ,,Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.