Malowanie oczu jest sztuką, którą czasem trudno opanować. Choć duże znaczenie ma dobór odpowiedniego tuszu do rzęs, to ważne jest także jego właściwe używanie, pewne pociągnięcia, które zapobiegają sklejeniu rzęs. Kiedy warto sięgnąć po pogrubiający tusz do rzęs i jak wykonać makijaż smokey eyes?

Kiedy warto sięgnąć po pogrubiający tusz do rzęs i jak go używać?

Dobry pogrubiający tusz do rzęs powinien mieć w swoim składzie woski, silikony czy też pigmenty zapewniające efekt większej objętości. Jeżeli włoski są cienkie, a dodatkowo rzadkie, to tusz do rzęs z efektem pogrubiającym świetnie się sprawdzi. Można po niego sięgnąć, gdy chce się uzyskać wachlarz rzęs czy efekt sztucznych rzęs. Sprawdzi się także do rzęs cienkich, ale pełnych i długich. Pogrubiający tusz do rzęs może mieć szczoteczkę typu oversize albo w kształcie stożka. Ta pierwsza pozwoli uzyskać efekt sztucznych rzęs. W drugim przypadku będzie dobrze podkreślał nawet najkrótsze rzęsy, a jednocześnie pogrubiał te w zewnętrznych kącikach oka. Szczoteczka może mieć też klasyczny kształt i grube włosie i sprawdzi się do nadania rzęsom gęstości. Jeśli rzęsy są proste, a chce się je optycznie podnieść, to sprawdzi się tusz pogrubiający z zakrzywioną szczoteczką. Używając tuszu do rzęs należy przede wszystkim stosować ruch zygzakowaty u nasady rzęs i pewne pociągnięcia w kierunku ich końców. Przy tych ostatnich warto jednocześnie obracać delikatnie szczoteczkę. W ten sposób rzęsy się nie skleją.

Alternatywa dla osób, które nie lubią grubych szczoteczek – postaw na kurację dla rzęs i stosuj maskarę podkręcającą

Jeżeli masz problem z używaniem szczoteczki o grubych włoskach, czy szczoteczki oversize, a jednocześnie chcesz, by rzęsy miały większą objętość, to zafunduj im kurację odżywczą. Wystarczy odżywka zawierająca biotynę. Stosuje się ją na linii rzęs u nasady jednym pociągnięciem. Po około trzech tygodniach można zauważyć, że rzęsy stały się gęstsze, a także dłuższe. Wystarczy wtedy sięgnąć po maskarę podkręcającą, by uzyskać spektakularny efekt.

Jak wykonać makijaż typu smokey eyes?

Skoro już wiadomo co nieco o doborze tuszu do rzęs, to warto podkreślić, że w przypadku makijażu z pogrubieniem rzęs, świetnie sprawdzi się efekt smokey eyes. Jak wykonać taki makijaż? Kluczem do sukcesu jest paletka cieni w zbliżonej tonacji kolorystycznej, mogą to być odcienie brązu albo szarości. Jako bazę możecie zastosować matową pomadkę, która zapobiegnie rolowaniu się cieni. Na całą powiekę należy nałożyć jasny, beżowy cień, o ton ciemniejszy od koloru skóry. Przesuwaj się niżej, wklepuj i rozcieraj coraz ciemniejsze cienie od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Można też narysować kreskę wzdłuż linii rzęs, a następnie rozcierać ją, by stworzyć efekt przydymionego oka.

Makijaż smokey eyes musisz koniecznie podkreślić poprzez zastosowanie czarnej maskary. Wydłużenie i pogrubienie rzęs w tym makijażu to absolutne must have, w końcu efekt ma być spektakularny. Pamiętaj jeszcze o korekcji strefy pod oczami, gdyż taki makijaż przyciąga uwagę i wszystkie niedoskonałości należy zniwelować. Wyraziste oczy nie oznaczają, że trzeba zrezygnować z podkreślenia ust, wręcz przeciwnie. Warto wybrać matową pomadkę w odcieniu nude. Jeżeli chcesz uzyskać imprezowy efekt, to możesz postawić jeszcze na ozdoby w kąciku oka w miejscy przedłużenia kreski.