Przedsiębiorcy potrzebny jest adres do rejestracji firmy, ale warto wiedzieć, że nie musi nim być prywatne mieszkanie ani wynajęty lokal. Istnieje zdecydowanie wygodniejsze i tańsze rozwiązanie w postaci wirtualnego biura. Można zapomnieć o kosztach związanych z opłacaniem budynku i zakupem wyposażenia. W cenę wliczony jest szeroko pojęty outsourcing usług biurowych, w zależności od wybranego przez klienta pakietu.

Wirtualne biuro Białystok sposobem na uzyskanie sporych oszczędności

Siedziba firmy może być zarejestrowana w wirtualnym biurze, co pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Szereg zadań związanych z prowadzeniem biznesu przekazuje się profesjonalistom, czyli doświadczonym i wykwalifikowanym pracownikom. W przypadku wirtualnego biura możliwe staje się skorzystanie z wielu dodatkowych usług takich jak: darmowe kserowanie, drukowanie i skanowanie dokumentów. Przedsiębiorca oszczędza m.in. na wyposażeniu biura, zatrudnianiu pracowników. Opłaty za wirtualne biuro można oczywiście zaliczyć jako koszty uzyskania przychodu, co przekłada się na mniejszy podatek dochodowy i możliwość odliczenia od faktury podatku VAT.

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej konieczne jest posiadanie adresu do korespondencji, co wynika z aktualnych przepisów prawa. Dużą oszczędnością będzie wobec tego skorzystanie z usług wirtualnego biura zamiast wynajmowania lokalu lub wyznaczania osobnego pomieszczenia w budynku mieszkalnym i zagospodarowania go w odpowiedni sposób. Jest to całkowicie legalne rozwiązanie, które pozwala uzyskać biuro i personel odpowiedzialny za wykonywanie rozmaitych zadań, zgodnie z wytycznymi klienta i jego oczekiwaniami.

Bezpiecznie i tanio z wirtualnym biurem

Wirtualne biuro Białystok to bardzo opłacalne rozwiązanie dla firm małych i średnich. Pozwala na zredukowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i odciążenie pracowników. Jeśli ktoś jest freelancerem, dopiero rozpoczyna swoją przygodę z własnym biznesem, prowadzi sklep internetowy lub ma kancelarię podatkową, to warto pomyśleć o wirtualnym biurze. Jest to całkowicie bezpieczne rozwiązanie, dane osobowe klientów są odpowiednio chronione. Doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy zajmą się odbieraniem listów, paczek kurierskich, korespondencji z urzędu. Dokumentacja zostanie zeskanowana, przesłana mailem oraz spakowana i wysłana pocztą bądź kurierem tyle razy w miesiącu, na ile zdecyduje się klient podczas wyboru pakietu usług.

Można się spodziewać, że to właśnie w wirtualnym biurze zostanie przeprowadzona kontrola skarbowa. Wiele wirtualnych biur posiada dedykowaną przestrzeń, która może być wykorzystana do przeprowadzenia takiej kontroli. Przedsiębiorca nie musi zajmować się wszystkim we własnym zakresie. Wszystko to można mieć już w cenie około 100 zł miesięcznie, co jest relatywnie niewielkim wydatkiem.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Jeśli ktoś chce mieć siedzibę firmy w prestiżowej lokalizacji, profesjonalną obsługę i pomoc w opracowaniu identyfikacji wizualnej, to warto wybrać wirtualne biuro. Pracują w nim specjaliści, którzy nienagannie wykonują powierzone im zadania. Powtarzającymi się czynnościami, które tylko kradną czas, nie trzeba zajmować się na własną rękę. Dzięki usłudze wirtualnego biura, w wielu przypadkach eliminowana jest konieczność zatrudnienia przez przedsiębiorcę własnych pracowników, co wiąże się z dużym obniżeniem kosztów i ograniczeniem formalności do minimum.

Wirtualne biuro oferuje szereg dodatkowych usług, dzięki czemu są one skrojone na miarę potrzeb i preferencji danego przedsiębiorcy, dostosowane do specyfiki prowadzonej działalności. Wszystkie są świadczone przez jeden podmiot, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i stanowi duże udogodnienie. Można liczyć również na podwyższenie prestiżu firmy, ze względu na adres w centrum miasta. Dzięki temu, firma cieszy się większym zaufaniem, zwiększa się jej rozpoznawalność i łatwiej pozyskuje nowych klientów. Wynajęcie lokalu w centrum miasta wiąże się z dużym wydatkiem, a biura wirtualne są zlokalizowane w atrakcyjnych lokalizacjach.

Podsumowując, warto wybrać wirtualne biuro ze względu na:

  • Redukcję kosztów,
  • Uzyskanie adresu do rejestracji firmy,
  • Obsługiwanie przesyłek i korespondencji,
  • Niski koszt miesięczny/roczny obsługi,
  • Miejsce do przeprowadzenia kontroli skarbowych,
  • Dużą elastyczność.