Dietetyk to obecnie coraz bardziej poszukiwany specjalista. Z jego usług korzystają osoby w różnym wieku. Są to kobiety, dzieci jak i mężczyźni. Jedni chcą się odchudzać. Inni pragną poprzez odpowiednią dietę zmienić swój wygląd czy poprawić zdrowie. Jeśli chcesz zostać takim specjalistą, a zasady zdrowego odżywiania nie są Ci obce, zapisz się na studia licencjackie kierunek: dietetyka. Interesują Cię zasady zdrowego odżywiania? Chcesz pomagać innym zdrowo, skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie tracić na wadze? Dietetyk to zawód, który umożliwi Ci realizację tych zamiarów. Zanim jednak zawiesisz na swoim gabinecie swoją wizytówkę z nazwiskiem, musisz spełnić kilka wymagań. Jednym z najważniejszych jest ukończenie studiów na kierunku dietetyka. Zobacz, jakie korzyści się z tym łączą. Dowiedz się, gdzie możesz iść na studia licencjackie kierunek dietetyka.

Czy warto zostać dietetykiem?

Tak, ponieważ z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na tego typu specjalistów. Dzisiaj z usług dietetyka korzystają już nie tylko osoby pragnące schudnąć. Po porady dotyczące właściwego odżywiania sięgają sportowcy. Często usługami tego specjalisty interesują się też osoby cierpiące na niektóre przewlekłe schorzenia, w których przebiegu właściwie ułożona dieta stanowi ważny elementem leczenia.

Dlaczego jeszcze warto zostać dietetykiem? Jeśli zainwestujesz w rozwój swoich kompetencji lub wybierzesz konkretną specjalizację np.: dietetyk sportowy czy psychodietetyk, możesz zagwarantować sobie całkiem spore zarobki.

Jeżeli dodatkowo zdecydujesz się iść na studia na kierunku dietetyka, zyskasz więcej możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego. Możesz np.: otworzyć własną praktykę lub znaleźć zatrudnienie w ośrodkach zaburzeń odżywiania czy sanatoriach. Często cateringi dietetyczne też decydują się na korzystanie z usług profesjonalnych dietetyków.

Co zrobić, by zostać dietetykiem?

Zastanawiasz się, jak zostać dietetykiem? Masz dwie opcje. Możesz zapisać się kurs zawodowy – stacjonarny lub on-line. Wówczas otrzymasz dokument, który potwierdzi Twoją zdolność do wykonywania tego zawodu. Jednak więcej możliwości otworzy się przed Tobą, gdy zdecydujesz się na studia na kierunku dietetyka. Możesz wybrać między studiami licencjackimi z dietetyki lub magisterskimi.

Gdzie studiować dietetykę?

W Polsce coraz więcej uczelni, które mają w swojej ofercie studia na kierunku, jakim jest dietetyka. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje oferta Powiślańskiej Szkoły Wyższej – filia Kwidzyn. Są to studia 3 letnie, które kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Studia odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W programie studiów znalazło się aż 960 godzin praktyk zawodowych.

Jako absolwent studiów licencjackich na kierunku Dietetyka zdobędziesz szeroką wiedzę w zakresie właściwego żywienia osoby zdrowej, chorej, jak i niedożywionej.

W programie studiów znajdziesz wiele takich przydatnych przedmiotów jak: dietetyka kliniczna, dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie oraz poradnictwo żywieniowe, dietetyka pediatryczna czy farmakoterapia żywieniowa.

Studia licencjackie na kierunku dietetyka przygotują Cię nie tylko do wykonywania zawodu dietetyka. To także szansa na zdobycie wiedzy i umiejętności przygotowujących Cię do współpracy z lekarzami różnych specjalizacji jak gastrolog czy pediatra.

Dlaczego warto studiować dietetykę w Kwidzynie?

Kursy zawodowe to szybki sposób na zostanie dietetykiem – to prawda. Jednak studia na kierunku Dietetyka w Kwidzynie wyposażą Cię w szeroki pakiet zdolności i umiejętności. Studia licencjackie z dietetyki to także okazja do posłużenia się zdobywaną wiedzą w praktyce, co będzie stanowiło najlepsze potwierdzenie Twoich umiejętności.

Co ważne, jeżeli planujesz prowadzenie własnej działalności, czy to stacjonarnie czy drogą on-line (takie usługi też są coraz częściej poszukiwane) dyplom licencjata z dietetyki, pomoże Ci zdobyć zaufanie większej liczby Klientów.

Studia licencjackie z dietetyki w Kwidzynie otworzą też przed Tobą drzwi do rozwoju kariery zawodowej w tym kierunku. Możesz po nich na przykład iść na studia magisterskie, co spowoduje, że jeszcze bardziej wzrosną Twoje możliwości rozwoju własnego, jak i szanse na znalezienie bardzo dobrze płatnej pracy.

Warunki, jakie musisz spełnić, by studiować dietetykę w Kwidzynie, są niezwykle proste. Musisz mieć jedynie zdaną maturę i złożyć odpowiednie dokumenty w określonych terminach.

Sprawdź pełną ofertę studiów licencjackich dietetyka w Kwidzynie: https://powislanska.edu.pl/oferta/studia-licencjackie/dietetyka/

Zapraszamy!