Z pewnością, nikt nie ma żadnych wątpliwości do tego, że warto znać język obcy. Istnieje wiele zalet posługiwania się angielszczyzną w codziennym życiu. Zagraniczne podróże bez stresu, że nie dogadamy się np. w hotelu czy na wycieczce, możliwość pracy w międzynarodowej korporacji oraz awansu zawodowego, oglądanie filmów i seriali w oryginalnym języku – to tylko niektóre z przykładów plusów znajomości angielskiego.

 

Komunikacja bez barier

Angielski jest jedynym na świecie uniwersalnym językiem obcym, dzięki któremu dogadasz się z niemal całym światem, w tym przedstawicielami bardzo różnych kultur. Będziesz mógł łatwiej nawiązywać nowe znajomości oraz np. podczas zagranicznej podróży bez problemu wyrazić swoje potrzeby, zamiary. Znajomość angielskiego w trakcie wyjazdu z pewnością Ci się przyda. Jeśli masz obawy przez barierą językową to wiedz, że im częściej będziesz używał języka obcego, tym lepiej będzie Ci szła komunikacja.

 

Możliwość awansu zawodowego 

W wielu zawodach biegła znajomość języka obcego bardzo się przydaje. Niestety jeśli słabo  komunikujesz się po angielsku niekiedy możesz mieć problem z awansem w pracy, a zamiast Ciebie dostaną go ci, którzy płynniej posługują się obcą mową. Bez wątpienia, umiejętności lingwistyczne są istotne wśród pracowników. Mówi się, że angielski jest językiem biznesu i technologii – jeśli posiadasz tę umiejętność masz przewagę na rynku pracy. Otwiera bowiem możliwości awansu i masz opcję na pracę w międzynarodowych firmach.

 

Rozwój osobisty

Uczenie się języka obcego rozwija umiejętności poznawcze, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Pomaga Ci również zrozumieć różne perspektywy i kultury, co może prowadzić do większej tolerancji i otwartości umysłu. Ponadto rozwija umiejętności poznawcze, elastyczność umysłową i empatię. Nauka języka może także przyczynić się do poszerzenia horyzontów, zrozumienia innych kultur i ludzi oraz wzbogacenia własnego życia. 

 

Angielski w Lublinie – gdzie się zapisać na kurs?

Jeśli chcesz skutecznie nauczyć się języka obcego z pewnością warto dołączyć do zorganizowanego kursu. Najlepiej, jeśli grupa osób uczących się razem z Tobą nie będzie zbyt liczna – wówczas będziesz mieć pewność, że lektor poświęci Ci dużo czasu. Być może w bardziej kameralnych okolicznościach będzie Ci także łatwiej przełamać stres i barierę językową. Możesz zgłosić się m.in. do Columbus – Centrum Języków Europejskich na kurs języka angielskiego, który możesz rozpocząć już dziś, a inwestycja w niego z pewnością będzie dobrą decyzją. Zapis bowiem sprawi, że Twoja nauka stanie się systematyczna i dobrze uporządkowana.