Jeżdżenie na rowerze to jeden najbardziej przyjaznych środowisku sposobów podróżowania. Teraz można bezpiecznie i ekologicznie przemieszczać się również nocą, dzięki tej niesamowitej ścieżce rowerowej, która rozbłyska w ciemności.

Zasilany energią słoneczną pas dla rowerów został stworzony przez Instytut Badań Technologicznych niedaleko Lidzbarka Warmińskiego. Ścieżkę wykonano z syntetycznego materiału, który po całodniowym nasłonecznieniu, w nocy oddaje światło nawet przez 10 godzin. Badacze zainspirowali się koncepcją stworzoną przez holenderskie Studio Roosegaarde, jednak technologia wykorzystana przez Holendrów wykorzystywała LED-y, a polski projekt opiera się całkowicie na energii czerpanej z naturalnego światła słonecznego. Efekt jest wprost magiczny! Miejmy nadzieję, że pomysł sprawdzi się i wkrótce wszystkie ścieżki rowerowe w Polsce będą przypominały piękną Drogę Mleczną.
glowing-blue-bike-lane-tpa-instytut-badan-technicznych-poland-6 glowing-blue-bike-lane-tpa-instytut-badan-technicznych-poland-4 glowing-blue-bike-lane-tpa-instytut-badan-technicznych-poland-3Źródło: boredpanda.com/