Ludzie stają się dość nieśmiali, kiedy mają rozmawiać o seksie. Wstydliwość związana z tym tematem sprawia, że nawet najbardziej inteligentne osoby przyjmują za pewnik fałszywe informacje zasłyszane tu i ówdzie. Odłóżmy więc na bok nieśmiałość do rzeczy ludzkich i zobaczmy, jak nauka dementuje łóżkowe plotki.

Wagina traci elastyczność jeśli kobieta ma wielu partnerów
Nie ma twardych dowodów na to, że stosunek wpływa na permanentną utratę elastyczności waginy, czy też zmianę jej kształtu, wielkości czy koloru – niezależnie od ilości kontaktów seksualnych – wyjaśnia Dr Sari Locker.
Prawdą jest natomiast, że waginy przybierają rozmaite kształty, wielkości i kolory. Jako dowód przedstawiamy niezwykłe wideo. Artysta Jamie McCartney stworzył rzeźbę „Great Wall of Vagina”, która zbudowana jest z 400 odlewów gipsowych wagin różnych kobiet – włącznie z bliźniaczkami jednojajowymi, starszymi paniami i transgenderystkami.


Kobiecy wytrysk jest czymś nienaturalnym
Panuje powszechne przekonanie, że kobiecy wytrysk jest wynaturzeniem. W 2014 roku brytyjski rząd zakazał pokazywania kobiecych wytrysków w pornografii, co sprowadziło je do perwersji. Tymczasem, ejakulacja kobiet jest naturalną reakcją biologiczną organizmu na orgazm i występuje u 10-40 proc. kobiet.

Wysoki mężczyzna z dużymi stopami = duży penis
Długość męskiego członka jest niezależna od wzrostu, rasy czy innych charakterystyk mężczyzny, jak wykazało badanie opublikowane w 2015 przez British Journal of Urology, w którym porównano 15 521 członków panów z całego świata.

Obrzezanie wpływa na efektywność seksualną
Badanie opublikowane przez The Journal of Urology porównywało odczuwanie dotyku, ciepła i bólu między 30 obrzezanymi mężczyznami i 32 nieobrzezanymi. Wyniki ujawniły, że panowie po zabiegu obrzezania nie mają osłabionych doznań seksualnych.