Na półkach sklepowych znajdziemy mnóstwo propozycji ciągle nowych smaków soków. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie są źródłem zdrowia.

Większość z nich zawiera sztuczne barwniki, konserwanty i nie mają wiele wspólnego z tym, jakie w rzeczywistości powinny być. Słodzenie sacharozą oraz syropami glukozo-fruktozowymi dotyczy prawie każdego z tych, który ma długi termin ważności. Niewątpliwie najlepsze są te świeżo wyciskane, naturalne soki.

Zdrowy sok

Oczywiście nie można powiedzieć, że soki nie są zdrowe. Wiele z nich dostarcza nam mnóstwo składników odżywczych. To wszystko zależy od naszego wyboru. Dlatego też wybierając naturalne soki robimy dla naszego organizmu to, co najlepsze. To właśnie one zawierają najwięcej pozytywnych składników – owoców. A każdy z nas wie, że owoce są nie tylko bogactwem witamin, ale także zawierają niską ilość kalorii.

Sok a dieta

Każdy z nas powinien ze swojej diety wyeliminować soki, które nie są zdrowe. Ich idealnym substytutem będą te, naturalne. Jeśli zależy nam na zdrowiu i dbamy o sylwetkę miejsce tych sztucznych powinny zająć naturalne soki. Często w pracy sięgamy po gotowe napoje z automatów, koniecznie musimy wyeliminować ten nawyk z naszej codzienności. W zamian za to warto wprowadzić te zdrowe.

Wybór dobrego soku

Przede wszystkim zapomnijmy o słowie “napój”. Jeśli gdziekolwiek zobaczymy napis „100% naturalny napój” – to ma on niewiele wspólnego z sokiem. Powinniśmy unikać także tych, które są zagęszczone. Swoją trwałość zawierają odparowaniu wody, a co za tym idzie pozbawieniu wartości odżywczych. Soki, których ważność daty spożycia przekracza kilka tygodni zawierają ogromną ilość kalorii. To wszystko dzięki barwnikom, konserwantom i dużej zawartości cukrów. Najmniej kalorycznymi – z tych sztucznych są te z dodatkiem warzyw. Jedynymi sokami, które z pewnością dostarczą nam właściwych substancji do organizmu są te w pełni naturalne.  Zatem pamiętajmy, że nie wszystko co jest napisane na produktach ze sklepowych półek jest prawdą!

Autorzy reprezentują firmę Take a Fruit