Zapraszamy do sprawdzenia naszego zestawienia 6 książek dla osób przedsiębiorczych i tych, które chcą wiedzieć, umieć i móc więcej. Znajdziecie w nim inspiracje, opowieści ze świata biznesu, pozycje motywacyjne ale też książkę do nauki przez metodę skojarzeń. Dajcie się zainspirować!

Architektura wiedzy w szkole, Stanisław Dylak, wydawnictwo Difin Spółka Akcyjna

Architektura wiedzy w szkoleAutor łączy w niezwykle inspirujący sposób wiedzę naukową z praktyką szkolną – prezentuje uporządkowane wyniki badań na temat funkcjonowania mózgu oraz naukową kategoryzację wiedzy. Pokazuje możliwość wykorzystania tej najnowszej wiedzy w szkole dla kreowania szkolnego procesu uczenia i uczenia się tak, aby najefektywniej wspierał rozwój każdego ucznia. Autor omawia Strategię Kształcenia Wyprzedzającego oraz wskazuje najbardziej pożądane cechy współczesnej szkoły. Książka, nasycona anegdotami, napisana jest z wielkim zaangażowaniem – językiem tak klarownym, że każdy czytelnik przeczyta ją z zainteresowaniem.

 

Język hiszpański metodą skojarzeń, Michael Gruneberg, Patrycja Kamińska, wydawnictwo GoodMemory.pl

Język hiszpański metodą skojarzeń OKŁADKAKsiążka dla każdego, kto pragnie szybko nauczyć się podstaw języka hiszpańskiego. Może być używana zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Nawet bardzo małe dzieci mogą skorzystać z tego kursu pod warunkiem, że rodzice będą odczytywać im skojarzenia. Kurs Język hiszpański metodą skojarzeń został napisany tak, aby każdy mógł krok po kroku nauczyć się podstawowej gramatyki i słownictwa. Po około dwunastu godzinach, a może nawet krótszym czasie, czytelnik będzie znał setki słówek oraz posiadał umiejętność ich układania w poprawnie skonstruowane zdania. Idealna pozycją dla turysty lub człowieka interesu, któremu potrzebna jest podstawowa znajomość języka, aby być zrozumianym np. w hotelu, w czasie zwiedzania, w restauracji, w nagłych wypadkach itp.

 

Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka, Katarzyna Ratajczyk, Poradnia K

Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet czyli czego uczy nas porażka“Niezniszczalne” to 11 wywiadów z kobietami, które odważyły się podjąć ryzyko prowadzenia własnej firmy. Nie są to bizneswoman z korporacyjną karierą. To dziewczyny i kobiety takie jak my. Wszystkie je łączy jedno – przedsiębiorczość.  Mówią, że warto spróbować, choć niełatwo się odważyć i że nie zawsze będzie różowo. Ale przede wszystkim pozwalają nabrać wiary, że można. Młodsze i starsze, działają w nowych technologiach albo w tradycyjnych dziedzinach, pochodzą z metropolii i małych miasteczek, są bogate z domu, albo zaczynały z kilkoma groszami – niezależnie od drogi życiowej i osobistej historii, wszystkie bohaterki dokonały tego samego wyboru – założyły własny biznes. Podjęły wyzwanie i mu sprostały, choć nie zawsze było im łatwo. Prawdziwe, poruszając historie, które mogą być inspiracją dla każdej z nas.

Przygody przedsiębiorców. 12 klasycznych opowieści ze świata biznesu, John Brooks, Wydawnictwo Studio EMKA

Przygody_przedsiebiorcowGdy po raz pierwszy spotkałem Warrena Buffetta, a było to w roku 1991, poprosiłem go, by polecił mi dobrą książkę o biznesie – napisał nie tak dawno Bill Gates w „The Wall Street Journal”. – „Przygody przedsiębiorców” Johna Brooksa – powiedział bez wahania Buffett. Byłem zaintrygowany – nigdy nie słyszałem o „Przygodach przedsiębiorców” i o Johnie Brooksie. Jednak ponad dwie dekady po pożyczeniu mi egzemplarza przez Warrena i ponad cztery dekady po pierwszym wydaniu pozostają najlepszą książką biznesową, jaką kiedykolwiek czytałem, a John Brooks wciąż jest moim ulubionym autorem – przyznaje Gates. Prowadzi czytelnika od Wall Street do Main Street, John Brooks, wieloletni współpracownik New Yorkera, budząc do życia dwanaście klasycznych opowieści ze świata finansów i życia korporacyjnej Ameryki.

Co wspólnego ma kosztująca Forda 350 milionów dolarów katastrofa finansowa znana jako Edsel, niewiarygodnie szybki rozwój Xeroxa, i skandale w General Electric i Texas Gulf Sulphur? Każda z tych historii jest przykładem tego, jak chwila sławy i rozgłosu definiuje znaną firmę. Te naprawdę godne uwagi, fascynujące opowieści są do dziś aktualne i pozwalają zrozumieć zawiłości również współczesnego życia korporacyjnego. Opowieści o Wall Street są dramatyczne, odkrywają machinacje i ulotną naturę świata finansów, a proza w reportażach Johna Brooksa jest żywa, wnikliwa i osobista. Niezależnie od tego, czy Brooks opowiada o zdumiewającym krachu z roku 1962, upadku znanej firmy maklerskiej czy śmiałych próbach amerykańskich bankierów, organizujących akcję ratowania brytyjskiego funta, współczesny czytelnik ma poczucie, że historia się powtarza, że to wszystko dzieje się dziś. „Przygody przedsiębiorców”  to czysty diament –  dziennikarstwo finansowe najwyższych lotów. Dla mnie najważniejsza książka o biznesie! Warren Buffett John Brooks ma niezwykłe wyczucie i fantastycznie pisze o świecie biznesu. Jego teksty są dokładnie udokumentowane, a opisywane problemy osadzone w szerszym kontekście.

Wielka Magia, Elizabeth Gilbert, Dom Wydawniczy REBIS

Wielka-magiaAutorka “Jedz, módl się, kochaj” i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim, którym brakuje pewności siebie, wytrwałości czy cierpliwości, by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem, pokazuje, jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy. Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji – Wielka Magia otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości. Książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11,5 mln osób.

Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć, Larry winget, Wydawnictwo Druga Strona

Zamknij-sie-przestan-narzekac-i-zacznij-zyc-Książka ta nie jest gotową receptą na osobiste szczęście i sukces zawodowy. Jej autor rozprawia się z czytelnikiem w dość bezpardonowy sposób. Pisze wprost, że jeśli jesteś niezadowolony ze swojego życia, to winę za to ponosisz Ty sam. Nikt nie rozwiąże za ciebie twoich problemów. Sam musisz sobie z nimi poradzić. Rusz tyłek i bierz się do roboty. Tylko w ten sposób możesz osiągnąć, zarobić więcej pieniędzy i zacząć cieszyć się życiem.  Larry Winget uważa że wszystko wokół dzieje się lepiej, gdy my sami stajemy się lepsi. Jego język jest ostry jak brzytwa, a obserwacje i osądy bezkompromisowo nakierowują na dobrą drogę. Życie źle cię traktuje? Pora zacząć je zmieniać!