Pięknie wydane, inspirujące, poruszające wyobraźnię, a przede wszystkim rozwijające. Takie są książki dla dzieci, którymi warto obdarowywać najmłodszych. Zbliżające się święta są ku temu doskonałą okazją. Zapraszamy do sprawdzenia naszego zestawienia najbardziej polecanych pozycji wg kolejności alfabetycznej.

Angielski w skojarzeniach. MemoSłówka. To działa! Krzysztof Potyrała, wydawnictwo GoodMemory

Angielski w skojarzeniach Memosłówka to działaAngielski w skojarzeniach. MemoSłówka. To działa! to pod wieloma względami niezwykła publikacja do nauki języka angielskiego. Głównym i niespotykanym w innych podręcznikach atutem są skojarzenia angielskich słówek prezentowane poprzez zabawne ilustracje wykonane przez profesjonalnego grafika. Dzięki tym humorystycznym rysunkom nauka słówek jest nie tylko szybka i efektywna, ale również przyjemna. Czytelnicy mają do dyspozycji darmowe pliki z nagraną wymową nauczanego słownictwa. Ponadto, publikacja zawiera odnośniki do ćwiczeń ze słuchania zamieszczonych na dedykowanym kanale YouTube. Więcej o książce dowiedzieć się w wywiadzie z autorem, a o tym jak działa metoda skojarzeń przeczytacie tutaj.

Bajki ze śniegu dla dzieci i tych, którzy dziećmi być nie przestali, Marta Hanna Precht, wydawnictwo Bernardinum

Bajki ze śnieguTa książka powstała o tej porze roku, kiedy pada śnieg, słońce kryje się za horyzontem i nie ma ochoty wyjrzeć i rozjaśnić smutku ludzi mieszkających na dalekiej Północy. Autorka w trzech opowieściach opisała przygody krasnoludka Kapturka, który wyszedł spod ręki grafika, ożywiony jakimś cudem, wyjrzał na drugą stronę kartki i od tej pory nie można było go powstrzymać, by nie niósł pomocy bajkowym postaciom, które wpadły w tarapaty.

 

 

Chłopak w sukience, David Walliams, wydawnictwo Mała Kurka

Chłopak w sukienceDzieci lubią się przebierać, a jeśli ktoś z dorosłych powie, że nie chciałby, ani na chwilę, zamienić się miejscami ze sławnym aktorem czy sportowcem – nie wierzcie mu. To przecież ogromnie ciekawe być przez moment kimś innym. Tak też myśli Dennis, bohater książki „Chłopak w sukience”, który nie dość, że interesuje się modą, to jeszcze za namową swojej koleżanki ze szkoły, ubiera jedną z jej kreacji i udaje dziewczynę z Francji. Niestety cała intryga wychodzi na jaw, a chłopak zostaje wyrzucony ze szkoły. Tuż przed najważniejszym meczem sezonu, w którym musi zagrać, bo jest najlepszym napastnikiem swojej drużyny. Czy Dennis zagra w tym meczu? Kto zdobędzie puchar? Dowiecie się, jeśli przyjdziecie na szkolne boisko…