Zawód nauczyciela wiąże się nie tylko z czasem spędzonym w salach lekcyjnych z uczniami, z przygotowywaniem zajęć i sprawdzaniem prac. To szalenie odpowiedzialna praca, która wymaga nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji, aby proces dydaktyczny przynosił satysfakcjonujące rezultaty. Zmiany społeczne stawiają przed nauczycielami coraz to nowe wyzwania i doskonalenie zawodowe jest niezbędne, by im sprostać.

Dlaczego tak ważne jest dla efektywności edukacji doskonalenie nauczycieli?

Nauczyciel to zawód, który wymaga ogromnego zaangażowania, pasji i wkładu pracy. Ci, którzy uważają, iż nauczyciele spędzają jedynie kilka godzin w placówkach szkolnych, spokojnie i bez trudu przekazując wiedzę dzieciom i młodzieży, są w ogromnym błędzie. Jest to praca, która nie zawsze bywa tak kolorowa, jak ją przedstawiają, a młodzież i rodzice bywają bardzo wymagający.

Współczesne szkoły bardzo różnią się od tych dawnych. Uczniowie narażeni są na działanie różnorodnych zjawisk, które wywierają negatywny wpływ na prawidłowy przebieg zajęć szkolnych. Uzależnienie od smartfonów, błyskawiczny dostęp do rozmaitych treści online, rywalizacja z rówieśnikami o najlepsze stopnie, wymuszają na nauczycielach dostosowywanie odpowiednich metod wychowawczych i działań, dzięki którym lekcje staną się dla nich ciekawą alternatywą dla grupy rówieśniczej i wpływów środowiska. Kursy doskonalące proponowane przez Szkołę Edukacji przypadną do gustu nauczycielom, bo nie tylko oferują sprawdzone narzędzia edukacyjne i metody pracy, ale są dostępne zarówno online, jak i stacjonarnie lub hybrydowo.

Doskonalenie zawodowe nauczycieli odbywające się w formie kursów online, stacjonarnych  i hybrydowych jest nie tylko pożądane, ale wręcz konieczne w pracy każdego pedagoga. Sprawdzone w praktyce metody i narzędzia edukacyjne, doświadczona kadra z wieloletnią praktyką uczenia w szkole i odpowiedzi na konkretne wyzwania edukacyjne sprawią, że każdy nauczyciel poczuje się w swojej pracy pewniej i bardziej komfortowo. Dzięki temu będzie lepiej radził sobie z problemami i trudnościami, jakie może napotkać na swojej wychowawczej drodze.  

Doskonalenie zawodowe niezbędnym krokiem nie tylko dla młodych nauczycieli

Dla wielu pedagogów, zwłaszcza tych doświadczonych, pracujących długo w zawodzie, wszelkiego rodzaju dodatkowe szkolenia i kursy wydają się zbyteczne i niepotrzebne. Tacy nauczyciele z racji długoletniego wykonywania swojej pracy uważają, że nie mogą już niczego nowego się nauczyć. To mylne przekonanie, bowiem czasy się zmieniają i wymagają innego podejścia do ucznia, przedmiotu i sposobu przekazywania wiedzy.

Doskonalenie zawodowe pedagogów w formie kursów prowadzonych przez doświadczone i znające się na swoim fachu osoby, umożliwia nauczycielom rozwój kompetencji wychowawczych i umiejętności dydaktycznych. Dzięki kursom prowadzonym przez Szkołę Edukacji, zarówno młodzi stażem, jak i doświadczeni nauczyciele zyskają cenne wskazówki do pracy z dziećmi i młodzieżą. Podczas kursu poznają między innymi skuteczne sposoby rozwiązywania konfliktów między uczniami, a także metody przekazywania treści, które zainteresują każdego wychowanka i pozwolą zwiększyć zaangażowanie uczniów w prowadzone zajęcia.