Coraz bardziej zautomatyzowana produkcja żywności wymaga wdrażania nowoczesnych technologii i urządzeń działających szybko, a jednocześnie dokładnie. Jednym z elementów cieszących się ostatnio docenieniem jest niewątpliwie przetwornik tensometryczny FIT7A. Sprawdzamy, dlaczego tak powszechnie stosuje się go w branży spożywczej.

Dokładny i szybki przetwornik tensometryczny

Nie ma wątpliwości, że w branży spożywczej dokładność jest kluczowa. Pozwala ona segregować produkty, odpowiednio oznaczać i pakować. Ponadto dzięki precyzji pomiaru poszczególne paczki zawierają niemal identyczną ilość produktu. Opisywany w tym artykule przetwornik tensometryczny FIT7A spełnia wspomniany wymóg, a mianowicie jest urządzeniem o wyjątkowo dużej dokładności pomiaru.

Jednak to jeszcze nie wszystko. Drugą kluczową cechą wyróżniającą ten model przetwornika tensometrycznego jest prędkość działania. Urządzenie działa bardzo szybko, co pozwala przyspieszyć proces pakowania. Przyspieszenie na którykolwiek etapie produkcji czy logistyki przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie firmy, a więc pośrednio również na zwiększenie przychodów.

Proste czyszczenie

Wskazany przetwornik FIT7A to urządzenie, które z powodzeniem może być czyszczone pod ciśnieniem. To istotne ze względu na restrykcyjne wymogi sanitarne w branży spożywczej i często stosowaną metodę mycia ciśnieniowego. Pozbycie się zanieczyszczeń jest proste i szybkie, a urządzenie pozostaje w nienaruszonym stanie. Otóż przetwornik jest maksymalnie szczelny, a ponadto wykazuje się odpornością na korozję.

Co więcej, przetwornik tensometryczny FIT7A to sprzęt wykazujący się doskonałymi parametrami w zakresie trwałości. Sprzęt jest odporny na działanie czynników mechanicznych, chemicznych i fizycznych. W efekcie mowa o elemencie, który nawet po wielokrotnym użytku i upływie dłuższego czasu pozostaje w pełni sprawny i gotowy do realizacji swoich zadań na absolutnie najwyższym poziomie.