Od lat już kluczem do kariery zawodowej jest wiedza branżowa połączona ze znajomością języka angielskiego. To jeden z powodów, dla których młodzi ludzie powinni uczyć się tego języka. Warto poznać także kolejne argumenty przemawiające za.

Angielski przez Skype, czyli nauka dostępna bardziej niż myślisz

Młodzi ludzie to w głównej mierze studenci, przed którymi kariera zawodowa stoi otworem. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było tak szerokiego wachlarza możliwości nauki – ostatnio dołączyła opcja przez Skype. Wcześniej trzeba było nieźle wysilić umysł, by wymyślać skuteczne i atrakcyjne zarazem metody uczenia lub ograniczyć się do tego, co jest w szkole lub na kursach stacjonarnych. 

Teraz możesz uczyć się angielskiego w zaciszu swojego pokoju, siedząc wygodnie na kanapie i masz lektora tylko dla siebie, a jego uwaga skupia się tylko na Tobie. Możesz uczyć się zatem rano, po południu lub wieczorem, w zależności od rozkładu swoich zajęć. Lektor ma elastyczny terminarz, dla Ciebie znajdzie dogodny czas. Pobierasz zatem lekcje o godzinie, która Ci pasuje i w miejscu, które Ci odpowiada. 

Nauka na miarę XXI wieku

Jak to rozumieć? Ucząc się angielskiego przez Skype, wykorzystujesz najświeższe technologie i jeśli tylko chcesz jesteś wolny od podręczników do nauki, aby zgłębiać tajniki języka. Wystarczy, że masz konto Google. Ono oferuje dostęp do dysku Google i plików, w których nauczyciel może zapisywać materiały do nauki, zadania domowe, ćwiczenia oraz na bieżąco korygować Twoje błędy. 

To jednak nie wszystko. Nauka angielskiego przez Skype jest odmienna od klasycznej nauki w szkole językowej. Choć tam także wykorzystuje się tablice interaktywne i inne nowoczesne metody, to kontakt z lektorem w cztery oczy daje o wiele większe możliwości. Ty i Twój nauczyciel możecie razem oglądać filmy na YouTube, słuchać podcastów i czytać angielskojęzyczną prasę online. Zaletą wspólnego oglądania filmów jest bez wątpienia to, że można je w dowolnym momencie zatrzymać, aby wyjaśnić pojawiające się w Twojej głowie niejasności. 

Kariera w zagranicznej firmie

Coraz liczniejsza grupa młodych ludzi decyduje się studiować za granicą, na przykład na Wyspach Brytyjskich. Wykształcenie zdobyte za granicą ma szansę nie tylko wyróżnić Cię w CV, ale także znacznie poszerza zakres Twoich kompetencji. Władasz biegle językiem angielskim, ale także jesteś specjalistą dyscypliny, którą zaznajamiałeś za granicą – masz przewagę. W Anglii nie brakuje bowiem dobrych uniwersytetów. Ucząc się angielskiego przez Skype, przygotowujesz mocne podwaliny pod swoje przyszłe życie zawodowe.  

Na terenie Europy granice są umowne, także wiele firm nawiązuje współpracę z kontrahentami z innych krajów i potrzebuje dobrych pracowników biegle posługujących się angielskim i językiem rodzimym. Tak oto otwierają się przed Tobą szerokie możliwości –  kariery w  handlu zagranicznym, turystyce, edukacji czy logistyce. Kto wie, może nawet dostaniesz pracę w korporacji z siedzibą w USA lub Australii?

Podróżuj według własnego pomysłu

Cóż z tego, że wielu ludzi podróżuje, skoro podążają mocno zdeptanymi ścieżkami? Ty masz szansę odkryć miejsca, gdzie nie ma tłumu turystów. Nauka angielskiego przez Skype i tu otwiera przed Tobą wiele drzwi. Możesz pojechać na wycieczkę na własnych zasadach i spędzisz w danym miejscu tyle czasu ile chcesz, bez oglądania się na innych. Masz bowiem pewność, że zawsze porozumiesz się z innymi. Nie musisz liczyć na tłumacza. Możesz zasmakować orientu (większość posługuje się tam językiem angielskim) i mieć pewność, że lokalny rikszarz dowiezie Cię pod obrany adres. To naprawdę bardzo satysfakcjonujące. 

Gimnastyka dla umysłu

Nauka języka obcego skutecznie pobudza mózg, czemu dowodzą liczne badania. Ucząc się angielskiego przez Skype, ćwiczysz pamięć i poprawiasz koncentrację, co wpływa na efektywność przyswajania kolejnych zwrotów i reguł gramatycznych. Udowodniono, że osoby, które władają więcej niż jednym językiem, mają zdolność rozwiązywania zawiłych problemów i myślenia abstrakcyjnego, są bardziej kreatywne i podejmują też bardziej celne decyzje. 

Nauka angielskiego przez Skype nie tylko otwiera przed Tobą liczne możliwości zawodowe, mobilizuje do korzystania z nowinek technologicznych, ale także wpływa na pracę mózgu. Korzyści nie da się ukryć.  

 

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/