Choć iPhone 12 to model, który dostępny jest na rynku od stosunkowo niedawna, miłośnicy smartfonów Apple już niecierpliwie wyczekują kolejnych propozycji tego producenta. Wszystko wskazuje na to, że już jesienią tego roku zostaną przedstawione im nowe modele, a konkretnie iPhone 13/iPhone 12s. W sieci pojawia się wiele plotek oraz pierwszych informacji na temat tych smartfonów. Sprawdźmy więc, co już wiadomo.

iPhone 13 czy 12s?

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że nowe modele telefonów oznaczone kolejną liczbą trafiają na sprzedaż w latach parzystych. W latach nieparzystych na rynek trafiają zaś ulepszone wersje smartfonów, do których nazw dodawana jest litera „s”.

Wydawać więc by się zatem mogło, że w tym roku przedstawiony zostanie model iPhone 12s.
Nie jest to jednak przesądzone. Firmie zdarzało się już bowiem zmieniać ten sposób wypuszczania na rynek nowych smartfonów. Co więcej, pogłoski mówią, że w nowym modelu pojawić ma się zbyt dużo zmian, by zdecydowano się wypuścić go na rynek jako aktualizację.

Kiedy odbędzie się premiera iPhone 13?

To pytanie, które zadają sobie wszyscy miłośnicy sprzętu Apple. Oficjalnie nie poznaliśmy jeszcze konkretnej daty debiutu nowego modelu, niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że premiera iphone 13 odbędzie się po wakacjach 2021 roku, najpewniej wczesną jesienią. Pogłoski mówią o wrześniu lub październiku bieżącego roku.

Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że w przypadku premiery iPhone’a 12 Apple zaliczyło ponad miesięczne opóźnienie. Czy i tym razem przyjdzie nam czekać na nowy model nieco dłużej? Na szczęście, nic na to nie wskazuje. Apple chce bowiem za wszelką cenę powrócić do swojego klasycznego cyklu wydawniczego.

Czego możemy spodziewać się po najnowszym iPhonie?

Dopóki modele nie pojawią się na rynku, wszystkie specyfikacje techniczne są jedynie nieoficjalne. Niemniej jednak, możemy znaleźć sporo informacji na temat tego, czym wyróżniać będzie się nowy sprzęt.

Nieoficjalna specyfikacja techniczna iPhone’a 13 i iPhone’a 13 Pro prezentuje się więc następująco:

 • rozmiar wyświetlacza: 6,1 cala (iPhone 13, iPhone 13 Pro), 6,7 cala (iPhone 13 Pro Max);
 • rozdzielczość ekranu: iPhone 13 2532 x 1170 px, iPhone 13 Pro i Pro Max 2778 x 1284 px;
 • typ ekranu: OLED Super Retina XDR, Ceramic Shield, Dolby Vision, HLG, HDR 10;
 • system operacyjny: iOS 15;
 • szybkie ładowanie: tak;
 • ładowanie indukcyjne: tak, szybkie ładowanie indukcyjne 15 W;
 • wsparcie 5G: tak;
 • procesor: Apple A15 Bionic;
 • pamięć wewnętrzna: iPhone 13: 64 / 128 / 256 GB, iPhone 13 Pro i Pro Max: 128 / 256 / 512 GB;
 • kamera tylna: dwie (iPhone 13) i sensor LiDAR lub trzy (iPhone 13 Pro i Pro Max) obiektywy po 12 Mpix główny i sensor LiDAR;
 • kamera przednia: 12 Mpix;
 • karta SIM: nanoSIM + eSIM, dualSIM.

Niepewny los iPhone’a 13 mini

Każdy model iPhone’ów wydawany jest w kilku wersjach. Najtańsza z nich, czyli opcja „mini”, to telefony mniejsze, o nieco słabszej specyfikacji. Mimo to cieszyły się zazwyczaj sporym zainteresowaniem – głównie ze względu na niższą cenę.

Niestety, iPhone 12 mini nie spotkał się z uznaniem konsumentów i zaliczył bardzo słabą sprzedaż. Dlatego też mówi się, że tym razem Apple może zrezygnować z budżetowej wersji nowego smartfona i iPhone 13 mini nie zostanie wyprodukowany. Czy tak będzie w istocie? Czas pokaże.

Ile kosztować mogą nowe modele iPhone’a?

Nie da się ukryć, że smartfony Apple nie należą do najtańszych – nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Uznanie dla marki, jej innowacyjne podejście oraz ciągły rozwój sprawiają jednak, że klienci mimo to chętnie wybierają właśnie iPhone.

Z jakimi wydatkami będzie wiązać się to w przypadku nowych modeli? Oficjalnych danych na ten temat jeszcze nie ma, niemniej jednak możemy założyć, że ceny nowych iPhone’ów 13 nie będą różnić się od tych, jakie mieliśmy po premierze iPhone’a 12. Przyglądając się cenom modeli dostępnym na Allegro oraz obserwując nieoficjalne dane w sieci, możemy więc prognozować, że za iPhone 13 w najtańszym wariancie zapłacimy 4199 zł, iPhone 13 Pro kosztować będzie 5199 zł, zaś iPhone 13 Pro Max będzie wydatkiem rzędu 5699 zł.