Studio deweloperskie MythicOwl postanowiło wesprzeć rodziców i stworzyło aplikację mobilną Parenting Hero, za pomocą której rodzice uczą się budować efektywną komunikację z dziećmi wprost z poziomu swojego smartfona. Aplikacja jest praktycznym przedłużeniem wiedzy zawartej książce „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” autorstwa Joanny Faber i Julie King.

Każdy rodzic przyzna, że rodzicielstwo – chociaż jest piękne i najczęściej dostarcza wielu radości – wiążę się również z ogromną odpowiedzialnością i codziennymi wyzwaniami. Na rynku dostępnych jest wiele książek, wspomagających rodziców w wychowaniu dzieci. Jedna z najnowszych pozycji nosi tytuł „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały“. Ten poradnik autorstwa Joanny Faber i Julie King stanowi przedłużenie bestsellerowej serii pt. „Jak mówić…” i skierowany jest do rodziców najmłodszych dzieci. Czym jednak byłaby sama książka bez możliwości praktykowania porad w niej zawartych? Z pomocą przychodzi Parenting Hero – nowa aplikacja mobilna od warszawskiego studia MythicOwl, dzięki której każdy rodzic, korzystając ze smartfona, będzie mógł w prosty sposób utrwalić zdobytą wiedzę oraz skorzystać z porad i wskazówek cenionych na całym świecie autorek.

Parenting Hero – jak działa?

Aplikacja pozwala na zbudowanie pełnych zrozumienia relacji pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Rodzic korzystający z aplikacji odgrywa w niej szereg scenek, podczas których przechodzi przez sytuacje z codziennego życia. Jak zachowa się, kiedy podczas śniadania dziecko odmówi zjedzenia posiłku? Co zrobi, kiedy maluch nie będzie chciał się ubierać? Aplikacja podpowiada trzy rozwiązania, a rodzic wybiera to, które w danej chwili wydaje mu się być najbardziej odpowiednie, po czym śledzi konsekwencje wskazanej przez siebie odpowiedzi. W ten sposób uczy się dobierać odpowiednie zachowania do sytuacji, w której mógłby się znaleźć w rzeczywistości.

– Jestem ogromnym fanem książek z serii „Jak mówić…”, jednak od dawna brakowało mi sposobu na lepsze przyswojenie wiedzy w nich zawartych. Tak powstał pomysł na Parenting Hero – aplikację mobilną dla rodziców opartą na książce „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały”, dzięki której mogą oni ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności komunikacji z dzieckiem, np. w drodze do pracy czy w oczekiwaniu na wizytę u lekarza. Parenting Hero bazuje na sprawdzonych wskazówkach – wystarczy zaledwie kilka minut dziennie, aby zapamiętać w jaki sposób rozwiązywać trudne sytuacje, a w rezultacie – budować pozytywne, pełne zrozumienia relacje z dzieckiem – komentuje Tomasz Mularczyk, CEO MythicOwl, prywatnie tata trójki dzieci.

Dzięki aplikacji Parenting Hero, każdy rodzic:

–          może zbudować pozytywną, pełną zrozumienia i dobrych emocji relację z dzieckiem

–          otrzymuje narzędzie, dzięki któremu może niezależnie od miejsca, w którym przebywa, w dogodnym dla siebie czasie, rozwijać swoje umiejętności komunikacji z maluchem

–          ma do dyspozycji porady, których udzielają jedne z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych ekspertek z zakresu relacji z dziećmi, autorek bestsellerowych książek dla rodziców

–          ma możliwość uzyskania umiejętności wychowawczych bez konieczności ćwiczenia na własnym dziecku

–          ćwiczy w przyjemnej scenerii, nawiązującej do stylu i kolorystyki scenek, które zna już z lektur książek z serii „Jak mówić”.

Filmik przedstawiający działanie aplikacji można zobaczyć pod tym adresem.

Obecnie aplikacja dostępna jest wyłącznie dla użytkowników smartfonów z systemem iOS.