Dzień Dziecka to święto, na które pociechy czekają z niecierpliwością. Jak co roku rodzice stają przed nie lada dylematem, co podarować i jak zorganizować maluchowi dzień, aby był pełen niespodzianek. Oto kilka podpowiedzi, które na pewno zaskoczą pociechy.

Aktualnie dzieci mają niemal wszystko, a kupno czegoś bardziej kreatywnego w dzisiejszych czasach może nie zadowolić malucha, za to czas spędzony z rodzicami jest dla dziecka okresem niepowtarzalnym. Zacieśnia wzajemne więzy, rozwija i daje poczucie bezpieczeństwa. Dzień Dziecka to dobra okazja, aby zamiast standardowych klocków, kolejnej lalki czy gry komputerowej podarować swojemu maluchowi coś niepowtarzalnego – niestandardową formę spędzenia czasu. W końcu najcenniejsze co możemy dać naszym dzieciom, to wspólne chwile, które zaowocują w przyszłości i pozostawią piękne wspomnienia na lata.

Aby ten dzień był wyjątkowy, powinniśmy zorganizować atrakcje, które będę interesujące dla naszej pociechy, a jednocześnie kreatywne, aby dziecko nie znudziło się. Najważniejsza w doborze odpowiedniego podarunku jest znajomość upodobań malucha. Jeśli dziecko kocha zwierzęta, możemy zabrać je na próbną naukę jazdy konnej, może odkryje nową pasję. Gdy lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, doskonałym rozwiązaniem będzie wycieczka rowerowa, a jeśli kocha samochody na pewno ucieszy je wspólna zabawa na torze gokartowym.

Dziecko to mały indywidualista, zanim więc zdecydujemy się na wybraną atrakcję, warto abyśmy dowiedzieli się, czym aktualnie interesuje się nasza pociecha, jakie ma marzenia i pasje. Zamiast kupować dziecku kolejną zabawkę, która następnego dnia wyląduje w kącie pokoju, może warto postawić na prezent, który pozwoli  przeżyć wspólnie niezapomnianą przygodę?

Lot w tunelu aerodynamicznym

To niestandardowa atrakcja, która pozwoli dziecku unieść się w powietrzu i poczuć się jak ptak. Nasz bohater, ubrany w specjalny kombinezon, kask i gogle – dzięki tunelowi aerodynamicznemu uniesie się w powietrzu i stoczy walkę z grawitacją. Pod czujnym okiem instruktora, który zadba o jego bezpieczeństwo w trakcie realizacji lotu i poprzedzającego go szkolenia, nasz śmiałek nauczy się jak utrzymać prawidłową postawę i zachować się podczas lotu. Lot w tunelu aerodynamicznym będzie z pewnością dla niego całkowitym zaskoczeniem, pozwoli mu poczuć stan nieważkości i doświadczyć momentu swobodnego spadania, jak podczas skoku ze spadochronem, ale w bezpiecznych warunkach.

Akademia rajdowa dla małego kierowcy

Jeśli dziecko marzy o tym, by zasiąść za kierownicą i nie może doczekać się momentu, kiedy skończy 18 lat by zrobić kurs prawa jazdy to swoją motoryzacyjną przygodę może zacząć już w Dniu Dziecka. Akademia rajdowa to idealne miejsce dla małych miłośników świata motoryzacji. Nauka jazdy samochodem dla dzieci, prowadzona przez profesjonalnych kierowców rajdowych daje możliwość doskonałej zabawy, ale również edukacji. Pobyt wzbogaca również szkolenie, które ma na celu uświadomienie dzieci od najmłodszych lat, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich na drodze i jak sobie z nimi bezpiecznie radzić, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W takim miejscu dzieci choć przez chwilę poczują się jak prawdziwi dorośli zasiadający za kierownicą.

– Przez prezent najczęściej rozumiemy coś materialnego, psychologowie jednak uważają, że ludzie są szczęśliwsi, przeżywając określone doświadczenia niż dostając przedmioty materialne. Dziecko to mały, kształtujący się przez otoczenie człowiek, ciekawy świata i otwarty na nowe doświadczenia, pod warunkiem, iż umiejętnie dopasujemy je do jego wieku i możliwości poznawczych. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzen.com

Nauka jazdy konno

Jedną z doskonałych propozycji jest nauka jazdy konno. Dzieci uwielbiają spotkania ze zwierzętami, a z końmi już szczególnie. Podczas takich zajęć zostają zapoznane z koniem, sposobem jego czyszczenia, karmienia. Instruktor oprowadza po stajni i odpowiada na wszystkie nurtujące młodego adepta sztuki jeździeckiej pytania. Następnie punkt kulminacyjny – wsiadamy i jeździmy konno! W tym czasie dziecko zapoznaje się z prawidłową postawą w czasie jazdy, nazwami obowiązującymi w końskim świecie. Konie pełnią doskonałą rolę wychowawczą. Uczą odpowiedzialności, systematyczności oraz dyscypliny. Rozwijają wrażliwość i uspokajają. Nie wykluczone, że staną się najlepszymi przyjaciółmi dziecka, a jeździectwo jego nową pasją.

Warsztaty robotyki

Warsztaty robotyki to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci z pasją do majsterkowania. Kreatywnie przeprowadzone zajęcia nie tylko zaspokoją dziecięcą ciekawość, ale też rozwiną umiejętność logicznego myślenia, nauczą dokładności, skrupulatności i współdziałania w grupie. Uczestnicy będą mieli szansę odkryć niesamowity świat robotów. Dzieciom zafascynowanym nauką oraz ciekawskim maluchom, które lubią rozkładać zabawki na czynniki pierwsze by sprawdzić jak działają, rozbudzi naturalną ciekawość świata. Taka zabawa to inwestycja w wiedzę i rozwój dziecka, a także okazja do nawiązania nowych znajomości i rozwijania pasji.

Aby obdarować dziecko w tym szczególnym dniu nie musimy szukać nowinek technologicznych i wydawać dużych sum pieniędzy. W końcu taki upominek nie powinien zdominować całego wydarzenia, ale sprawić, że zostanie ono miło zapamiętane. Liczy się przede wszystkim radość dziecka i pozytywne wspomnienia. Prezent dla dziecka w postaci wspólnie przeżytej przygody może okazać się tym wyjątkowym, który dostarczy mu wspaniałych emocji i pozytywnych wrażeń.