W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, że zadaje sobie pytanie: co robić z zarostem?, jak golić wąsy?, jak dbać o brodę? Można próbować samemu zająć się owłosieniem na swojej twarzy, a można też poszukać wykwalifikowanej pomocy. Jak nazywa się specjalista w tej dziedzinie? Barber!

Wizyta u średniowiecznego barbera

Na terenach obecnej Wielkiej Brytanii w czasach średniowiecznych barber nie był tylko fryzjerem, ale także dentystą i chirurgiem. W tym samym miejscu, gdzie dbano o włosy, zajmowano się upuszczaniem krwi, wyrywaniem zębów, przykładaniem pijawek, stawianiem baniek, a także lewatywą. Dopiero powszechne pojawienie się chirurgów, którzy wracali ze służby morskiej w marynarce, sprawiło, że barberzy wrócili do tego, co robili zawsze – dbania o włosy.

Skąd barberzy w Polsce?

Barber to określenie, które od kilku lat robi furorę. Wcześniej barberzy po prostu nazywali się fryzjerami męskimi, ale żeby odejść od konotacji PRL-owskich i nawiązać do bogatej tradycji państw zachodnich, wybrano inne określenie. Dzisiaj barberzy to nie tylko osoby, które odpowiednio i z wyczuciem zajmą się twoją brodą czy fryzurą, ale często dobrzy kompani do rozmów.

Czemu warto chodzić do barbera?

Barber jest dobrym miejscem dla ludzi, którzy chcą zadbać o swój wygląd. Dobrze wyglądająca broda dodaje nam charakteru i pokazuje, że mamy cierpliwość do rzeczy, które zabierają sporo czasu. Nasz lepszy wygląd przełoży się na świetne samopoczucie i wyższą ocenę w oczach innych osób. Zaś sama wizyta u barbera to przyjemność i miłe spędzenie czasu, gdzie można często porozmawiać na interesujące nas tematy. Połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Jak znaleźć barbera?

Wiele zakładów męskich znikło w ostatnich latach i pojawiły się tak zwane “barbershopy”. Obecnie barbera możemy szukać przede wszystkim w wielu dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach pojawiają się miejsca, do których można się udać. Barber w Warszawie, czy barber w Krakowie to nie problem. Jeśli chcemy jednak znaleźć najlepszych, warto skorzystać z portalu Moment.pl. Na stronie https://www.moment.pl/ szybko i łatwo zlokalizujemy pomoc w sprawach niesfornych włosów na twarzy. A dodatkowo zaoszczędzimy czas na przeszukiwaniu internetu w poszukiwaniu najlepszych barberów w okolicy.