Wytęż wzrok! Czyli ukryte obrazki, Magda Wosik, Nasza Księgarnia, premiera 3 lutego 2016 r.

Wytęż wzrokW tej książce zgubiły się trzy parasole, siedem myszek, czternaście książek, pięć butów, czternaście ptaków, dwa krokodyle, trzy widelce, osiem liter, jeden wielbłąd i wiele, wiele innych przedmiotów oraz zwierząt. Dziecko podejmuje wyzwanie odnalezienia ich wszystkich! Poszukiwane elementy zostały starannie ukryte na 20 czarno-białych ilustracjach, znanych niektórym ze „Świerszczyka”. Potem czytelnika czeka kolejne zadanie: wszystkie obrazki trzeba pokolorować – zatem: kredki i flamastry w dłoń!

 

To nie jest książka do matmy, Anna Weltman, Marcel Adams, Wydawnictwo Dwie Siostry, premiera: 20 kwietnia 2016 r.

To nie jest książka do matmySztuka i matematyka mają ze sobą więcej wspólnego, niż myślisz! Odkryj fascynujący świat matematycznych figur i wzorów! Licz i rysuj, rysuj i licz. Zrób kwiaty z okręgów i las z fraktali. Twórz zwariowane łamańce, złote spirale i wieloramienne gwiazdy. Układaj mozaiki i projektuj mandale. Bez względu na to, czy jesteś matematycznym geniuszem, czy szalonym artystą – czeka cię świetna zabawa! I pamiętaj: to nie jest książka do matmy! A może jest?

 

 

Mała encyklopedia Domowych Potworów, Stanislav Marijanović, Nasza Księgarnia, premiera 10 lutego 2016 r.

Mała encyklopedia Domowych PotworówWszyscy je dobrze znamy, żyją w naszych domach i mieszkaniach. Co zrobić, kiedy trudno powstrzymać Słowotoczka Niepohamowanego? Jak poradzić sobie z Chciwuskiem czającym się przy twoim uchu i mruczącym: „To moje”? No i jest jeszcze znane Trio Tumiwisistów: Leniuchello, Jutrofutro i Narzekader. Te paskudy trzeba jak najszybciej przepędzić! Z naszą encyklopedią pod ręką będziecie mogli dzielnie się rozprawić z najbardziej przerażającymi stworami!

 

Strona 2 z 3123