Bycie rodzicem to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Wie o tym każda mama i każdy tata zmagający się z trudami dnia codziennego. Jeśli potrzebujesz wsparcia w okiełznaniu małego człowieka, lub dopiero spodziewasz się jego przyjścia na świat, sprawdź koniecznie poniższą listę książek polecanych przez blogerów parentingowych. Znajdziecie w nich masę rad i inspiracji, dzięki któremu Wasze życie i życie Waszych dzieci będzie prostsze i przyjemniejsze.

Dajcie znać w komentarzach, jakie jeszcze pozycje dodalibyście do tej listy Miłej lektury!

Poleca Agnieszka Jezierska, autorka strony agumama.pl

agnieszka-jezierska“Kicia Kocia” Anita Głowińska, Wydawnictwo Media Rodzina

Niedawno trafiłam na cykl książeczek dla małych dzieci „Kicia Kocia”. To jest obecnie absolutnie mój numer jeden, a moi 2,5-letni synowie uwielbiają je czytać wspólnie ze mną lub sami.
Każda z części to krótka, lekka w czytaniu historia małej kotki Kici Koci. Książeczki są ładnie i prosto ilustrowane, więc na bazie samych ilustracji dziecko może nam-rodzicom opowiadać historię swoimi słowami.
Tymczasem to, co mnie urzekło i przekonało do tych książeczek najbardziej to odniesienie przygód Kici Koci do wydarzeń z życia dziecka. I tak, gdy moi synowie byli chorzy, Kicia Kocia też była chora, więc czytaliśmy cały przebieg wizyty u lekarza, przyjmowania lekarstw, odzyskiwania zdrowia. Gdy przyszedł czas powrotu do przedszkola po przerwie, czytaliśmy jak w poniedziałek rano Kicia Kocia idzie z uśmiechem do przedszkola i co ją tam czeka. Kolejne części to nauka siadania na nocnik, nauka mówienia „Dzień dobry”, pierwsza wizyta na basenie czyli wszystkie codzienne sytuacje, z którymi mierzy się mały człowiek, a w których oswajaniu rodzic swojemu dziecku towarzyszy.