O jakich prezentach od Mikołaja marzą dzieci? Z pewnością o najnowszych technologicznych gadżetach i zabawkach z aktualnych kolekcji. W obliczu takich pragnień, książka może wydawać się średnio atrakcyjna. Wiemy jednak, jak zachwycić najmłodszych, podarowując im książki, które staną się furtką do innego świata budowanego przez wyobraźnie. Sprawdź zestawienie 20 polecanych książek dla dzieci i młodzieży i pokaż im, że książki mogą dostarczyć więcej radości niż najnowszy model iPhone’a.

„O prawie rozmowy z użyciem głowy — Anna Garbolińska O prawie rozmowy z użyciem głowy” Anna Garbolińska, Novae Res

Książeczka „O prawie rozmowy z użyciem głowy” w zabawny sposób opisuje znaczenie podstawowych pojęć z zakresu prawa. Opowiada, jaką rolę pełni premier, prezydent i parlamentarzyści, czym jest wotum zaufania i nieufności, po co są ubezpieczenia, związki zawodowe i prawa człowieka. Dowiadujemy się, czym jest tak naprawdę spadek, zasiedzenie czy służebność oraz czy od każdej darowizny należy zapłacić podatek. Mądre rozmowy na trudne tematy to nie lada wyzwanie. Pani Ania po raz kolejny spisała się na szóstkę z dużym plusem. (…) To pierwszy krok, by wychowywać mądre, ciekawe świata dzieci – Katarzyna Ormanowska, dziennikarka.

„Angielski dla dzieci/English for children” Janka Belanova, Lingea

English for children (Angielski dla dzieci) to wspaniała książeczka do nauki języka angielskiego. Jest to zbiór dostosowanych do wieku dziecięcego piosenek, będących doskonałym materiałem do nauki języka przez zabawę. Książka pełna kolorowych ilustracji, zawiera słownik obrazkowy oraz transkrypcję fonetyczną. Do książki dołączona została płyta CD z piosenkami.

„ŚwinkoKsiężnik Foch i magia sukcesu” Dorota Zgutka, Goneta

Pewna świnka morska opowiada swoje przygody. Gdy trafia do zagrody, postanawia zorganizować konkurs piękności. Wywołuje to niezłe zamieszanie.

Książka dostarcza świetnej zabawy, i pozwala zrozumieć dzieciom, dlaczego niektóre zachowania są niewłaściwe.

„O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek” Asia Olejarczyk, DREAMS Wydawnictwo

W życiu każdego dziecka nadchodzi taki moment, w którym obserwując siebie, swoich rówieśników i otaczający świat, zaczyna zadawać pytania dotyczące życia, rodziny i płci. Ta bogato ilustrowana książeczka ma za zadanie pomóc nam – rodzicom, wychowawcom i nauczycielom przedszkolnym w wyjaśnieniu wielu istotnych zagadnień, uwzględniając przy tym wrażliwość i możliwości percepcyjne maluchów. Pomóżmy dzieciom odkryć w sobie niezmierzone pokłady miłości i czułości. Nauczmy je chronić własną intymność. Mówmy do nich prostym językiem o trudnych i ważnych sprawach.

„Przytul mnie” Nick Vujicic, Studio Emka

„Przytul mnie” jest książką opartą na prawdziwej historii australijskiego mówcy motywacyjnego, Nicka Vujicica, który urodził się kaleki, bez rąk i nóg. Jest opowieścią o tym jak wielkie znaczenie w naszym życiu ma miłość. Nieważne czy jesteś dzieckiem czy dorosłym, naucz się szanować i doceniać każdy dzień. I co najważniejsze, niech Twoje życie będzie wypełnione wdzięcznością. Kochaj bliźniego jak siebie samego i obdarzaj innych będących w potrzebie, mocnym, ciepłym uściskiem!