Słońce, wypoczynek, nadrobienie nieprzeczytanych książek i nieobejrzanych filmów – to tylko niektóre ze skojarzeń jakie związane są z wakacjami. Czekamy na nie cały rok, planując dodatkowe aktywności. A może warto pomyśleć też o naszych pasjach i pomysłach, które w skutek codziennych obowiązków odkładaliśmy na później? Dla wszystkich osób planujących rozpocząć studia mam kilka pomysłów, które pozwolą im płynnie rozpocząć rok akademicki.

Ruszaj w świat!

Tradycyjnie studia najczęściej kojarzymy z wykładami, książkami i notatkami. Być może jest to jednak coś więcej? Warto przełamać  w sobie opory i rozpocząć realizację swoich planów możliwie najszybciej – w końcu na nich nam zależy. W wakacje możesz zdecydować się na wyjazd za granicę połączony z pracą i wypoczynkiem. Studenckie biura karier bardzo często dysponują takimi ofertami, a doradcy z pewnością znają sprawdzone adresy, gdzie dowiemy się czegoś więcej. Nie ma lepszej metody na ciekawe spędzenie wakacji i płynne rozpoczęcie roku akademickiego, niż wyjazd i zebranie pierwszych doświadczeń w zawodzie, w którym być może, chcemy w przyszłości pracować. To także doskonała okazja na podniesienie znajomości języków obcych.

Rozwijaj siebie

Dla wszystkich osób, które nie mogą wyjechać za granicę, ciekawe mogą być szkolenia, warsztaty, czy konferencje, których nie brakuje również w czasie wakacji. Nie tylko uczelnie prowadzą, w tym czasie spotkania ze specjalistami różnych branż. Oprócz wiedzy możesz poznać swojego przyszłego pracodawcę, nawiązać kontakt z osobami, które realizują się zawodowo czy inspirują do nowych wyzwań. Taka forma spędzania czasu może być szczególnie ciekawa dla osób pracujących, planujących własne biznesy i tych które niedługo planują rozpocząć studia.

Nie ma co czekać do października. Warto rozpocząć realizować swoje zainteresowania i pasje już teraz – w czasie wakacji, czy też wolnego popołudnia.