Kilka tygodni temu swoją premierę miał “Oficjalny podręcznik ScratchJr” wydany przez PWN. To wyjątkowa pozycja, bo dzięki zabawie otwiera przed najmłodszymi nowy świat – świat kodowania.

ScratchJr to język wprowadzający do programowania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Co jest w nim wyjątkowego? W prosty sposób pozwala tworzyć własne, interaktywne projekty. Wszystko w formie dobrej zabawy. Dzieci łącząc ze sobą bloki programowania, ożywiają postaci, zmieniają ich wygląd i dźwięki. Podręcznik jest doskonałym materiałem dla rodziców chcących zainteresować swoje dzieci technologiami.

Podręcznik składa się z czterech części. W pierwszej, znajdują się zadania wprowadzające, które pomogą odnaleźć się w nowym programie. Druga cześć skupia się na animacjach. Trzecia pokazuje jak opowiadać interaktywne historie, a czwarta uczy tworzyć dobre gry.

Książka w przyjazny sposób inspiruje i otwiera przed dziećmi świat technologii. Do tego pobudza kreatywność i rozwija. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce poszerzać horyzonty i zainteresowania swojego dziecka!

KONKURS

Oficjalny podręcznik ScratchJr PWNJeśli chcesz zdobyć “Oficjalny podręcznik ScratchJr” Wydawnictwa Naukowego PWN, odpowiedz na pytanie:

Jak zaprogramowałbyś wybraną funkcję działania świata, gdybyś miał nieograniczone możliwości? 

Odpowiedź wyślij do 9 maja, na adres konkurs@edutorial.pl

Nagrody trafią do autorów trzech najciekawszych odpowiedzi.