Seabed Prelude to jedna z pierwszych polskich produkcji w wirtualnej rzeczywistości, która stawia na rozwój umiejętności gracza połączony ze świetną zabawą. 

Dzięki Seabed Prelude można dosłownie zanurzyć się w steampunkowym świecie i wcielić się w kapitana podwodnego batyskafu. Fabuła oparta jest na rozwikłaniu zagadki tajemniczego miasta, którą gracz może rozwiązać przemierzając 12 stacji w pięknym, wiktoriańskim pojeździe.
Tajemnicze miasto, do którego trafia bohater gry, jest praktycznie wymarłe – mieszkańcy opuścili je ze względu na brak podstawowego surowca – paliwa. Gracz, jako jeden z ostatnich ocalałych, otrzymuje klucz do otwarcia batyskafu i niczym prawdziwy detektyw wyrusza w podwodną ekspedycję. Jego celem jest odnalezienie surowca i uratowanie miasta.
Seabed Prelude to gra zbudowana nie tylko na wciągającej fabule, ale także na rozwijaniu umiejętności muzycznych i zręcznościowych, takich jak czytanie nut czy kształcenie poczucia rytmu. W podróży przez głębiny graczowi pomagają organy oraz zmodyfikowane cewki Tesli. Jeżeli poprawnie wygra on dźwięki o danej wysokości, to rozbraja nadpływające do batyskafu miny i może płynąć dalej przy dźwiękach przyjemnej muzyki.

Nasza produkcja to zupełna nowość na Polskim rynku. W ponad pół roku stworzyliśmy grę fabularną w wirtualnej rzeczywistości, która nie tylko dostarcza rozrywkę, ale też pozwala trenować umiejętności zręcznościowe oraz muzyczne – mówi Tomasz Mularczyk, założyciel studia – Jako MythicOwl chcemy tworzyć nową jakość na rynku gier, dlatego nie boimy się przecierać szlaki na rynku innowacyjnych oraz rozwijających produkcji.

Więcej informacji o grze Seabed Prelude można znaleźć na stronie http://bit.ly/SeabedPrelude_Steam.