Uniwersytet SWPS jako pierwsza na świecie uczelnia udostępnił na Spotify wykłady popularnonaukowe. Tym samym polska nauka zagościła na największej platformie streamingowej naszego globu.

Uniwersytet SWPS na Spotify

Spotify to najpopularniejszy na świecie serwis streamingowy, umożliwiający legalne słuchanie muzyki, w dowolnym czasie i miejscu. Korzystać z niego można za pomocą smartfonów, tabletów, komputerów, konsol i telewizorów. Serwis dostępny jest w większości państw Europy, obu Ameryk, Australii, Nowej Zelandii i na obszarze niektórych krajów azjatyckich. Liczba użytkowników usługi przekroczyła 100 milionów i społeczność ta z każdym rokiem dynamicznie rośnie.

Pojawienie się Uniwersytetu SWPS na Spotify to dla nas kolejny ważny krok w popularyzacji nauki – tłumaczy Kinga Nowacka, Dyrektor Marketingu Uniwersytetu SWPS. – Od kilku lat z powodzeniem upowszechniamy wiedzę, nie tylko w ramach studiów, ale również poprzez otwarte wykłady i warsztaty organizowane na naszej Uczelni, a także w sieci, poprzez nasze media społecznościowe. Wierzymy, że dzięki obecności w tak popularnym miejscu, jakim jest Spotify, będziemy mogli dzielić się wiedzą z jeszcze większą liczbą osób zainteresowanych rozwojem.

Na Spotify obecnych jest już kilka uniwersytetów (głównie z USA), ale dzielą się one ze swoimi społecznościami jedynie playlistami z muzyką polecaną do nauki czy ćwiczeń. Uniwersytet SWPS jako pierwsza na świecie uczelnia udostępnił wszystkim użytkownikom serwisu popularnonaukowe wykłady, wprowadzając tym samym naukę na najpopularniejszą platformę streamingową globu.

Studenci to jedna z najbardziej zaangażowanych, oddanych i ważnych dla Spotify grup użytkowników – wyjaśnia Przemek Pluta – Markets Strategy & Operations – CEE. – Właśnie niedawno wprowadziliśmy ofertę Spotify Premium dla studentów, również w Polsce, dzięki której mogą korzystać ze wszystkich funkcji Spotify Premium za połowę regularnej ceny. Miło nam słyszeć, że Uniwersytet SWPS zdecydował się na rozszerzenie swoich kanałów komunikacji ze studentami o nasz serwis – dodaje.

Popularyzacja nauki w sieci

Uniwersytet SWPS od lat prowadzi aktywne działania popularyzujące naukę, zarówno w murach uczelni, jak i poprzez internet. Dzięki temu umożliwia rozwój każdej zainteresowanej osobie, niezależnie od czasu i miejsca, w jakim się znajduje. Projekty popularnonaukowe Uniwersytetu SWPS są najpopularniejszymi i najlepiej ocenianymi wśród polskich uczelni, co jest doceniane nie tylko przez ekspertów ale przede wszystkim przez społeczność uczelni. Pierwszych 10 wykładów dostępnych jest dla każdego, oczywiście bezpłatnie, na stronie Spotify.