Matka młodej matki, Justyna Dąbrowska, Wydawnictwo Mamania, premiera: 16 stycznia 2016 r.

Matka młodej matki, Justyna Dąbrowska“Obserwując różne swoje koleżanki, widziałam, jak zakochując się we wnukach, zdradzały swoje córki. Bardzo chciałam uniknąć takiego scenariusza. A czyhało na mnie wiele pułapek. Stając się matką młodej matki, konfrontujemy się z tym, czego nie dałyśmy naszym córkom. Siłą rzeczy wracają wspomnienia. Jak być przydatną młodym rodzicom, ale im się nie narzucać? Jak mieć cierpliwość i wyrozumiałość dla ich błędów, nieodzownych w zyskiwaniu rodzicielskich kompetencji? Jak uznać, że U. robi różne rzeczy inaczej niż ja i nie traktować tego jak osobistego ataku? Jak nie ulegać poczuciu winy, które dogania, gdy widzę, jak wspaniale U. radzi sobie z macierzyństwem, choć ja wcale sobie tak dobrze nie radziłam?” Justyna Dąbrowska, założycielka, redaktor naczelna magazynu „Dziecko”, ceniona psychoterapeutka i autorka związana m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”szczerze mierzy się z nową rolą – rolą babci.
Papierowe serca, Courtney Walsh, Wydawnictwo Dreams, premiera: 14 lutego 2016 r.
Wydawnictwo Dreams Papierowe serca, Courtney Walsh,Abigail Pressman prowadzi małą kawiarenkę w osobliwym miasteczku i marzy o rozwinięciu biznesu. Jednak ostatnimi czasy unika swatek z lokalnej grupy Walentynkowych Wolontariuszek, które zbierają się u niej, by pielęgnować tradycję przybijania na listach romantycznych znaczków i stempli, z których słynie Love’s Park. Kiedy wbrew sobie zostaje wciągnięta w działalność Wolontariuszek, przypadkowo natrafia na papierowe serca, coś, czego w tym momencie zupełnie nie potrzebuje. Tymczasem trudny do zniesienia lekarz został nowym właścicielem budynku, w którym mieści się jej kawiarnia i grozi jej rozwiązaniem umowy. Walcząc z rodzącym się uczuciem do mężczyzny, który chce zniszczyć jej marzenie, Abigail, postanawia powiesić znalezione serca w swoim sklepie, co wywołuje zainteresowanie całego miasta. Nowa porcja serduszek wskazuje, że coś strasznego przydarzyło się tajemniczej parze. Czy odkrycie ich historii potwierdzi wątpliwości Abigail? Czy może uratuje jej marzenia?
Poszukiwanie. Jerzy Artysz w rozmowie z Sylwią Wachowską i Aleksandrem Laskowskim, Polskie Wydawnictwo Muzyczne
PoszukiwanieWciągająca już od pierwszej strony biografia wspaniałego śpiewaka i pedagoga Jerzego Artysza. Tym życiorysem można by obdzielić kilka osób. Edyp, Orfeusz, Don Giovanni, Makbet, Król Roger to tylko wybrane role, w których występował niemal na całym świecie. Jego zachwycający głos został utrwalony na nagraniach radiowych, telewizyjnych i płytowych. Książka „Poszukiwanie” jest zaś wspaniałym uzupełnieniem tych materiałów. Zgromadzone w niej fakty i wspomnienia rzucają nowe światło na postać genialnego artysty.
Autobiografia, w której decydujesz ty, Neil Patrick Harris
Wydawnictwo Laurum, premiera: 15 marca 2016 r. 
Masz już dość wspominania tylko tego, co się wydarzyło naprawdę? Masz dość osobistych wyznań pisanych w pierwszej osobie? Masz ochotę na fascynującą, interaktywną lekturę? Szukasz autobiografii, która stałaby się twoją autobiografią? Oto i ona: książka Napisz własną autobiografię autorstwa Neila Patricka Harrisa. To rewolucyjny, iście joyce’owski eksperyment napisany w lekkim, przystępnym stylu, w którym aktor, celebryta i organizm zbudowany z węgla w jednym pozwala tobie, czytelnikowi, pokierować własnym życiem. Urodzisz się w Mexico City. Dostaniesz swoją wielką szansę na obozie aktorskim. Wdasz się w dziwaczną scysję przed nocnym klubem z aktorem Scottem Caanem. Co ważne, w każdym punkcie zwrotnym swojego życia będziesz mógł dokonać wyboru dalszej drogi. Sam zadecydujesz, czy wcielić się w rolę Doogiego Howsera. Sam stwierdzisz, czy warto marnować parę lat na zmagania z własną seksualnością. Od ciebie będzie zależało, jakim kawior uraczysz się na pokładzie jachtu należącego do Eltona Johna. Dokonaj właściwych wyborów, a zaznasz sławy, zbijesz majątek i poznasz prawdziwą miłość. Niewłaściwe wybory sprowadzą na ciebie cierpienie, tarapaty sercowe i koszmarną śmierć w szczękach piranii. Oprócz tego w książce znajdziesz opisy sztuczek magicznych, przepisy na zdjęcia, żenujące zdjęcia z aktorskiego dzieciństwa oraz zamykającą całość piosenkę.
Źródło zdjęcia głównego: www.freepik.com