Końcówka roku to doskonała okazja do nadrobienia książkowych zaległości z bieżącego roku. Przedstawiamy poniżej zestawienie pozycji, od których nie będziecie się mogli oderwać. Dajcie znać w komentarzach, jakie inne książki zrobiły na Was wrażenie w tym roku.

„Pamięć sensoryczna czyli myśleć ciałem. Doskonalenie zasobów pamięci zmysłowej” Małgorzata Modrak, Difin SA

Książka jest  odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Wszystko ewoluuje także człowiek powinien zwiększać swoje możliwości korzystając z zasobów zmysłowych, które ewidentnie podnoszą zdolność globalnego rozumienia rzeczywistości i pozytywnego jej przekształcania.

Islam w Europie. Nowe kierunki badań. Księga ku czci Profesor Anny Parzymies Widy-Behiesse Marta, Zasztowt Konrad (red.), Wydawnictwo Akademickie Dialog

Piękne wydanie w twardych okładkach. Zaprezentowane w publikacji studia są rezultatem badań pracowników Zakładu Islamu Europejskiego Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz innych krajowych i zagranicznych badaczy muzułmanów w Europie.

„Głos wewnętrzny. Renee Fleming – autobiografia” Renee Fleming, Polskie Wydawnictwo Muzyczne

„Głos wewnętrzny” to autobiografia jednej z największych gwiazd współczesnej sceny operowej – Renée Fleming. Artystka szczerze i otwarcie opowiada o wyzwaniach stawianych jej przez międzynarodową publiczność, o muzycznych i pozamuzycznych pasjach, o scenicznych przyjaciołach i rodzinie. Dzięki tej opowieści snutej na kartach „Głosu wewnętrznego” poznajemy cienie i blaski sławy operowej diwy, dowiadujemy się o rozterkach towarzyszących artyście na kolejnych etapach kariery oraz otrzymujemy garść praktycznych porad dotyczących kształcenia głosu.

„Reminiscencje” Agata Marzec, Goneta

Reminiscencje z życia, fragmenty wyrwane z jednego życia, splatające się w całość w związku z jedną osobą. Stająca się nagle bezrobotną nauczycielka w mniejszej aglomeracji miejskiej, bez perspektyw, odkrywa inne aspekty życia, staje się uwrażliwiona na samą siebie.

Życiowe dylematy i przedstawiona postawa może dotykać wiele osób. Książka może uświadomić tym ludziom, że ich sytuacja jest podobna u innych, podtrzymując ich na duchu.

„Jej mózg, jego mózg, czyli Bóg wie, co robi” Walt Larimore, Barb Larimore, Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze

Ta książka jest lekiem na trudne relacje międzyludzkie. Fachowa literatura, która w zwięzły i jasny sposób uczy rozumienia i akceptacji zachowań kobiet i mężczyzn, które często stają się zalążkiem kłótni, sporów a nawet rozpadu związków. Pozwala nam zrozumieć mechanizmy, które kierują naszym postępowaniem i emocjami. Połączenie najnowszych badań mózgu z niemal 40-letnim stażem małżeńskim i praktyką poradniczą autorów zaowocowało książką, która ukazuje wyjątkową konstrukcję każdej płci – omawia odmienną budowę męskiego i kobiecego mózgu i działanie hormonów, skutkujące innymi zwyczajami, skłonnościami oraz sposobem myślenia i działania mężczyzn i kobiet.

„Fish!” Stephen C. Lundin, Harry Paul, John Christensen, Studio Emka

Złap energię i wyzwól swój potencjał! FISH! to mądra, alegoryczna opowieść, ucząca, jak zmienić życiowe nastawienie, by móc wreszcie znaleźć w pracy zadowolenie, a w życiu spokój i radość. Nowe wydanie zostało wzbogacone ciekawymi historiami i dodatkowymi inspirującymi materiałami.

FISH! skrywa ogromny ładunek inspiracji i ponadczasowej mądrości, które można wykorzystać w każdej branży i na dowolnym stanowisku. Jest to jedna z najpopularniejszych książek wszechczasów w kategorii publikacji o charakterze biznesowym.