“Wędrowne ptaki” to książka z najwyższej półki – znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych. O szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się, o szacunku wobec odmienności i fascynacji nią. O potrzebie niesienia pomocy „wędrownym ptakom”. Ale i o tym, co nam dają.

To w końcu wzruszająca historia o przyjaźni Łukasza z Paulinką, która jeszcze niedawno była… obca. Przyjaźni, która zobowiązuje. Trudno piękniej opowiedzieć dziecku o tym, że czasem spotykamy na swej drodze „wędrowne ptaki”, a czasem… sami bywamy przybyszami. – Strach przed obcymi, przed dzieleniem się z innymi zostaje w tej książce przeobrażony w poetycką historię o przyjaźni, cieple i bogactwie, które wnosi w nasze życie Obcy – komentuje Regina Riepe, „Süddeutsche Zeitung”. Książka polecana jest dzieciom powyżej 5 roku życia.

Michael Roher, autor książki “Wędrowne ptaki” otrzymał za nią Nagrodę Miasta Wiednia w kategorii Książka dla dzieci. Jest wielokrotnie nagradzany za twórczość literacką i plastyczną (m.in. Austriacką Nagrodą w kategorii Książka dla dzieci i młodzieży, wpisaniem na Honorową Listę IBBY oraz nagrodami Romulus-Candea-Preis 2009 i White Ravens 2012).

Konkurs

Jeśli chcesz wygrać książkę “Wędrowne ptaki”, odpowiedz w komentarzu na pytanie konkursowe:

“czego ważnego możemy uczyć się od wędrownych ptaków?”

Czekamy na zgłoszenia do 8 maja. Autorzy trzech najciekawszych odpowiedzi otrzymają nagrody. Fundatorem książek jest Wydawnictwo Prószyński i S-ka.