Od kilku lat upowszechniło się poznawanie partnerów przez portale randkowe i matrymonialne. W oparciu o wypełniony profil, własny opis i charakterystykę wymarzonego partnera, a także ustawione kryteria wyszukiwania, jak wiek, wzrost, poziom wykształcenia, a nawet stosunek do religii czy palenia możemy wybierać pasujące do nas osoby i przez wiadomości wirtualne umawiać się na randki w życiu rzeczywistym, tzw. realu.

Dobre portale matrymonialne jak np. mydwoje.pl oferują usługi dopasowania i pomagają wybrać partnera na podstawie zgodności osobowości i życiowych wartości. Są to portale adresowane do osób poszukujących miłości na życie, partnera na stałe, męża i żony.  Te internetowe biura matrymonialne oferują także szczegółową weryfikację profilów oraz, wzorem tradycyjnych biur matrymonialnych, weryfikację danych osobowych z dowodem osobistym, czym zweryfikowani użytkownicy mogą chwalić się, jako Certyfikatem Wiarygodnego Profilu.

Mobilnie każdego dnia

Dziś niemal każdy z nas ma dostęp do internetu z komputera, tabletu czy telefonu. Każdy – niezależnie od wieku – codziennie coś w nim ogląda, szuka, sprawdza. Nic więc dziwnego, że coraz więcej par poznaje się przez internet. Coraz więcej ludzi nawiązuje w ten sposób nowe znajomości. Internet dociera do wszystkich i niweluje przeszkody, które w normalnym życiu uniemożliwiłyby nam spotkanie danej osoby.  Często bowiem brakuje nam czasu na randki. Odległość powodowała, że osoby z innych miast w ogólne nie były w obrębie naszych zainteresowań,  a nieśmiałość  nierzadko stanowiła przeszkodę, która w połączeniu z obawami przed odtrąceniem blokowała nasze swobodne romantyczne kontakty z nowymi osobami.

Zobacz też: 3 rzeczy, dzięki którym dobieramy się w pary

Nowe wykorzystanie sieci

Współczesne formy komunikacji oferują nam wiele możliwości. Możemy rozmawiać online przez wiadomości wirtualne, na czacie lub nawet na żywo przez kamerę z osobami z innych miejscowości, a nawet z potencjalnymi partnerami z zagranicy. W ciągu kilku godzin możemy zmienić nie tylko miejsce pobytu w Polsce, ale również kraj czy kontynent. Często mieszkamy w jednym miejscu, pracujemy w innym. Człowiek nie jest już w zasadzie niczym ograniczony, a rozwój nauki i techniki daje nam okazje, o których niedawno nam się nawet nie śniło. Dlaczego nie korzystać z tego również w poszukiwaniu miłości?

Oczywiście partnera można poznać wszędzie: w supermarkecie, na prywatce u znajomych lub w pracy. Dlaczego więc wiele osób z tego nie korzysta? Być może jest to brak czasu i koncentracja na zadaniu, które w danej chwili mamy do wykonania. A może doświadczenie? Nie raz zdarzało się, że nowo poznana osoba, do której zabiło nam mocniej serce, okazywała się być w związku. Single nie noszą specjalnych etykietek, a nikt z nas nie lubi się w ten sposób parzyć.

Łatwiejsze dopasowanie

Biura matrymonialne online gromadzą oferty osób, które po pierwsze, są wolne i poszukują miłości, a po drugie, dokładnie określają swoje preferencje. Dzięki temu eliminujemy ryzyko dotarcia do niewłaściwej osoby (która ma partnera). Niewątpliwą zaletą poważnych serwisów matrymonialnych jest to, że wypełniając psychologiczny test partnerski, określając swoje życiowe cele i wartości, ustalając własne kryteria, dokonujemy wstępnej selekcji kandydatów – a to pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć rozczarowań.

Czy mieszkając w Gdańsku masz szansę poznać swój ideał z Krakowa? Czy przebywając na emigracji możesz zawrzeć znajomość z osobą mieszkającą w kraju? Oczywiście! Taka znajomość może być podwaliną udanego związku i początkiem wspólnej wędrówki przez życie.

Pomoc w pokonaniu barier

Wielu użytkowników docenia również możliwość głębszego poznania wzajemnych oczekiwań, priorytetów i poglądów zanim para spotka się na pierwszą randkę. Długie listy i emocjonujące rozmowy pozwalają poznać wnętrze człowieka, zanim ocenimy go po wyglądzie. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób nieśmiałych, które odczuwają dyskomfort w momencie nawiązywania pierwszego kontaktu. Wysłanie wiadomości, kiedy nikt nie widzi naszego rumieńca czy spoconych dłoni, jest zdecydowanie łatwiejsze niż zaproszenie na randkę nieznajomej w barze. Ponadto możemy znajomość spokojnie rozpocząć, starannie wybierając słowa pierwszego kontaktu. Papier, a także wiadomości w internetowym biurze matrymonialnym są cierpliwe i można dzięki nim spokojnie rozwijać nową obiecującą znajomość. Zazwyczaj, kiedy już zauważamy aprobatę drugiej strony, nieśmiałość sama znika, a spotkanie z kimś, z kim mamy wspólne życiowe wartości, zainteresowania i tematy i o kim sporo wiemy, będzie miłe i radosne – zupełnie jakbyśmy spotykali po latach dobrego przyjaciela.