Wraz z końcem grudnia podsumowujesz swoje postanowienia na 2015 rok? Jesteś z siebie dumny, bo udało Ci się osiągnąć to, co chciałeś? A może zastanawiasz się, co poszło nie tak, bo nie dotrzymałeś swoich obietnic? Zapomnij o niepowodzeniach, pamiętaj o swoich sukcesach. Zacznij 2016 rok od nowa, wyznacz sobie nowe cele i realizuj je konsekwentnie. Pomogą ci w tym polecane przez nas książki. Dzięki nim, poczujesz motywację, wiarę w siebie i odwagę do działania. Sprawdź nasze zestawienie 10 najlepszych książek 2015 roku, które pomogą żyć szczęśliwie!

Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę, Julia Cameron, Wydawnictwo Szafa
droga-artysty-jak-wyzwolic-w-sobie-tworce-Wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, by realizować swoje marzenia. Julia Cameron, była żona reżysera Martina Scorsese, scenarzystka, pisarka, kompozytorka, reżyserka i dziennikarka, od dwudziestu lat uczy ludzi na całym świecie, jak pozbyć się twórczych blokad i robić to, co naprawdę kochają. Jej autorska metoda, 12-tygodniowy kurs odkrywania własnej kreatywności, pomogła przebudzić twórcze ja nie tylko wielu wątpiącym w siebie artystom, ale również tysiącom niezwiązanych ze sztuką osób, które po prostu chcą żyć z pasją.

 

Głaskologia, Miłosz Brzeziński, Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności

GłaskologiaKsiążka popularnonaukowa, wyjątkowa pod każdym względem. Powinien ją przeczytać każdy Polak. Rodzic, szef, podwładny, polityk, dziennikarz, trener, mąż i żona, sprzedawca i księgowy… Każdy, kto chce się dobrze czuć dłużej niż parę chwil i każdy, kto chce mieć pozytywny wpływ na innych, dać im energetycznego kopa. Każdy, kto chce utrzymać pracę, awansować czy budować związek oparty na zaufaniu, zrozumieniu i nieustannej ciekawości drugiej osoby. To nie tylko pięknie wydana książka, ale swego rodzaju efektywna filozofia postępowania. Jest to lektura fascynująca, wciągająca i taka, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Bogata merytorycznie, rzeczowa, dowcipna, mądra i konkretna. Momentami bezpardonowa. Na pewno nietuzinkowa.

Kierunek szczęście. Ruszaj w drogę do lepszego życia! Andrzej Bubrowiecki, Wydawnictwo Muza

Kierunek szczęścieAutor – wykładowca, konsultant i trener z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego, ekspert w dziedzinie twórczego wykorzystania umysłu oraz efektywnej komunikacji interpersonalnej – prezentuje skuteczne metody, które systematycznie stosowane, pozwolą osiągnąć dominujące poczucie osobistego szczęścia.Dowiedz się, jak wejść na drogę budowania osobistego szczęścia. Poznaj narzędzia, wskazówki i sugestie, które pomogą ci wykorzystać własny potencjał. Ta książka to swoista sesja terapeutyczna, w czasie której można poznać metodycznie opracowany plan budowania szczęścia w codziennym życiu. To plan, który każdy z nas może zrealizować, niezależnie od swojej dotychczasowej historii życia, indywidualnych doświadczeń, aktualnych przekonań, uznawanych wartości i posiadanych nawyków.