Jeśli jesteś już zmęczony codzienną gonitwą i masz wszystkiego dosyć (a zwłaszcza ludzi) to brytyjska wyspa Foula jest miejscem, do którego powinieneś się udać. Zamieszkuje ją bowiem ogromna liczba bajkowych kucyków, prześcigając liczebnie populację ludzi. To istny raj!

Skromna liczba mieszkańców wyspy Foula – żyje tam na stałe tylko 30 ludzi, bezsprzecznie ustępuje setkom puchatych koników. Wyspa Archipelagu Szetlandów już od czasów epoki brązu była zamieszkana nie tylko przez ludzi. To właśnie z tej wyspy pochodzą kucyki szetlandzkie, urocze i puszyste stworzenia rodem z bajki, dziś znane na całym świecie. Krótkonogie zwierzaki, uważane za bardzo bystre są nawet trenowane jako przewodnicy np. dla osób niewidomych, stanowiąc poważną konkurencję dla psów.

Aby dostać się na wyspę Foula musisz wsiąść na prom lub polecieć, ale uwaga… loty odbywają się tylko kilka razy w tygodniu. Kiedy już uda Ci się dotrzeć do bajkowej krainy, możesz zamieszkać w małej chatce lub wynająć pokój. Później nie pozostaje nic innego, jak podziwianie zapierających dech w piersiach widoków, poznawanie życia dzikich zwierząt, wędrówki po malowniczych klifach i zielonych wzgórzach. Poza tym możesz uciąć sobie pogawędkę z 30 tubylcami lub… biegać po tęczy ze stadem małych kucyków.

miniature-ponies-foula-island-1 miniature-ponies-foula-island-2 miniature-ponies-foula-island-4 miniature-ponies-foula-island-8 miniature-ponies-foula-island-9 miniature-ponies-foula-island-11 miniature-ponies-foula-island-12