Kobieta, która zdradziła męża od zawsze ponosiła większe konsekwencje niż niewierny mężczyzna. Historia przedstawia szokujący obraz moralności, w którym za zdradę męża, żona często karana była śmiercią w męczarniach. Chociaż żyjemy w XXI wieku, w niektórych krajach kobiety nadal giną za zdradę męża. Przyjrzyjmy się więc bliżej sytuacji kobiet w różnych częściach świata. 

Kary stosowane obecnie:

1. Kraje arabskie – seks bez ślubu

Za cudzołóstwo, które w krajach arabskich odnosi się do wszystkich nielegalnych stosunków seksualnych, w tym również do stosunków odbywanych przez niezamężnych partnerów, grozi kobiecie kara stu batów.

2. Kraje arabskie – zdrada małżeńska

Żona, która zdradziła męża zostaje częściowo zakopana w ziemi i ukamienowana przez przez męża wraz z jego rodziną.

Prawa kobiet w krajach arabskich są ściśle ograniczone, jednak w ciągu wieków emancypacja nieznacznie postąpiła. Jak możemy przeczytać na portalu www.muzulmanie.com: “Przed prorokiem Mahometem, kobiety w krajach arabskich nie miały żadnych praw, były własnością mężczyzn. Najlepszym tego przykładem był zwyczaj “wa’du”, zgodnie z którym, ojciec po narodzinach córki mógł zakopać ją żywcem w ziemi”.

3. Indie

Indyjski rząd walczy z aktami samosądu, jednak nadal się one zdarzają. W Indiach zdradzająca kobieta oddawana jest grupie dziesięciu gwałcicieli.

Kary stosowane w przeszłości:

4. Tajlandia

Kobieta, która dokonała zdrady, umieszczana była w klatce w kształcie słonia, do której przyprowadzano samca, przygotowanego na zapłodnienie samicy. Kobiety przeważnie umierały w skutek obrażeń.

5. Korea

Niewierne żony były zmuszane do picia octu, gdy pęczniały, mężowie bili je aż do śmierci.

6. Środkowy Wschód

Kobietę, która dopuściła się zdrady, mąż okaleczał w najwrażliwszych miejscach ciała, następnie wylewał na nią żrącą substancję.

7. Turcja

Tureckie prawo zezwalało na zadźganie żony przez męża i jego rodzinę.

8. Mongolia 

W Mongolii mężowie mieli prawo przepołowić żony za zdradę.

9. Afryka

W niektórych częściach Afryki strącano kochanków z tak wysokiej góry, aby umarli w skutek obrażeń.

10. Papua-Nowa Gwinea

Kochanek musiał zjeść palce kochanek, po czym był ścinany.

Źródło: badabun.net