Te niewiarygodne, stare pocztówki propagandowe z początku XX wieku wykorzystywane były przez mężczyzn, aby zapobiec nadaniu kobietom pełni praw. Mimo, że sufrażystki niestrudzenie prowadziły swoją kampanię by poprawić sytuację kobiet, wielu mężczyzn nie zgadzało się na nadanie im praw, a niektórzy uważali nawet, że to niebezpieczne.

Z tych powodów powstały poniższe pocztówki. Pochodzą z archiwów profesor Catherine H. Palczewski z Northern Iowa, która specjalizuje się w gender studies i kolekcjonuje podobne materiały od 15 lat. Pocztówki przedstawiają zmiany jako coś, czego należy się bać, a prawa kobiet jako atak na wartości rodzinne i miejsce mężczyzn w społeczeństwie. Mimo, że nadal jeszcze wiele przed nami do pełnego zrównania praw obu płci, pocztówki te pokazują, jak daleko zaszły zmiany od początku XX wieku.

vintage-woman-suffragette-poster-15 vintage-woman-suffragette-poster-14 vintage-woman-suffragette-poster-12 vintage-woman-suffragette-poster-11 vintage-woman-suffragette-poster-11 vintage-woman-suffragette-poster-10 vintage-woman-suffragette-poster-10 vintage-woman-suffragette-poster-9 vintage-woman-suffragette-poster-9 vintage-woman-suffragette-poster-8