Barszcz Sosnowskiego nazywany “Zemstą Stalina” to wyjątkowo niebezpieczna roślina, powodująca oparzenia skóry i ropne pęcherze, gojące się nawet przez kilka lat. Dowiedz się, jak rozpoznać Barszcz Sosnowskiego i gdzie można go spotkać.

Jak wygląda Barszcz Sosnowskiego?

Barszcz Sosnowskiego przypomina duży koper, jest jednak od niego znacznie wyższy, bo osiąga nawet 4 metry. Roślinę można rozpoznać po zielonej bruzdowatej łodydze, która w dolnej części ma fioletowe plamki. Liście tego chwastu są duże i szerokie oraz mają zaostrzone końcówki, średnica liści wynosi do 150 cm. Kwiatostan Barszczu Sosnowskiego jest biały i gęsty.Gdzie można go spotkać?

Barszcz Sosnowskiego jest niezwykle żywotny, niewielka ilość jego ziaren w glebie sprawia, że roślina kiełkuje przez kilka lat, do tego ma dużą zdolność do regeneracji. Występuje głównie na łąkach i przy drogach, a także przy jeziorach i rzekach oraz na polach uprawnych, w ogrodach i parkach. Można go też spotkać coraz częściej w żyznych lasach olchowych i łęgowych w pobliżu rzek i potoków.

Zobacz tutaj, gdzie możesz spotkać Barszcz Sosnowskiego i podziel się informacją, jeśli zauważysz tę roślinę w swojej okolicy: http://barszcz.supportit.pl/