Zdjęcie jak z kadru tandetnego filmu klasy B jest całkiem prawdziwe! Przedstawia anakondę monstrualnych rozmiarów, znalezioną przez pracowników placu budowy w Brazylii.

Już nazwano ją „największym wężem w historii”. Mimo, że dokładne liczby nie są znane, zakłada się, że anakonda waży 400 kilogramów, ma 10 metrów i metr średnicy w najszerszym miejscu.

Film pokazuje węża znalezionego na placu budowy w Altamirze, w stanie Pará na północy Brazylii. Zgonie z opisem, pracownicy budowy znaleźli gada po kontrolowanej eksplozji, która miała otworzyć jaskinię w ramach prac budowlanych niedaleko zapory Belo Monte.

Oficjalna dokumentacja o największym wężu świata jest niepewna, zawierając wątpliwe sprawozdanie datowane na czasy wczesnego kolonializmu europejskiego. Niemniej jednak wspomniany zakątek Ameryki Południowej jest znany z ogromnych gadów. Istnieją rzetelne odnotowania o zielonych anakondach osiągających do 8,8 metrów długości.

Największy wąż świata również żył w Ameryce Południowej. 58 milionów lat temu, tropiki Kolumbii były domem dla 12-metrowego Titanoboa.