„Zawód: Korepetytor” to kompendium wiedzy w formie e-booka przygotowane specjalnie dla osób zawodowo dzielących się wiedzą. Publikacja wydana została przez serwis e-korepetycje pod patronatem Edutorialu.

Skąd pomysł na e-book?

Jest to zbiór wielu tematów dotyczących prowadzenia biznesu jakim jest udzielanie korepetycji. Wzięliśmy pod lupę składowe marketingu i w przystępny sposób przedstawiliśmy je czytelnikom. Poszczególne rozdziały powstały też w oparciu o to, jakich treści poszukują użytkownicy naszego serwisu. E-book jest więc odpowiedzią na ich zainteresowanie, ale też swego rodzaju usystematyzowaniem całej wiedzy korepetytora z zakresu biznesu, marketingu, organizacji czy prawa – mówi Marta Gryszko – współwłaścicielka serwisu.

Co zawiera e-book?

“Zawód: Korepetytor”, to zbiór najważniejszych informacji dotyczących biznesu korepetytora. Celowo nie poruszono w nim aspektów pedagogicznych i psychologicznych, czyli wiedzy, którą można nabyć na studiach pedagogicznych. Natomiast autorki skupiły się na sprawach biznesowych i organizacyjnych. W e-booku autorki podają wiele gotowych rozwiązań, które warto wdrożyć do swojej działalności.

E-book jest podzielony na cztery merytoryczne działy:

Wstęp – dotyczy głównie rynku korepetycji i tego, kto może zostać korepetytorem.

Organizacja – skupia się na usłudze korepetytora, jej przygotowaniu, organizacji, wykorzystywanych technologiach i narzędziach pracy oraz pomocach naukowych. W tym dziale znaleźć można również ważny temat zarządzania sobą w czasie i samodoskonalenia.

Promocja – traktuje o możliwościach i sposobach promowania się korepetytora i budowania własnej marki. Znajduje się w nim wiele propozycji do zastosowania i narzędzi do wdrożenia najlepszych dla branży korepetycji.

Aspekty prawne – dział, w którym mowa o podstawach prawnych prowadzenia korepetycji, zakładaniu działalności gospodarczej, a także możliwościach rozliczenia dochodów uzyskanych z prowadzenia dodatkowych zajęć.

Celem tego wydania, jak podkreślają pomysłodawcy, jest usystematyzowanie wiedzy korepetytora na temat prowadzenia biznesu związanego z dodatkowymi zajęciami, a także podniesienie jakości świadczenia usług korepetytorskich na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Ten jedyny w swoim rodzaju e-book jest do pobrania ZA DARMO. Można to zrobić na stronie: http://www.e-korepetycje.net/ebook-zawod-korepetytor
Dowiedz się więcej o publikacji: