Patrząc na współczesny obraz szkolnictwa w Polsce, może się wydawać, że “nowoczesna edukacja” to oksymoron. Jednak przykłady z innych krajów pokazują, że nie musi tak być. Technologia stała się częścią naszego życia i coraz śmielej wkracza do świata edukacji. Pojawia się pytanie, jak ją mądrze wykorzystać, jak rozwijać jej potencjał i jak chronić się przed jej ewentualnymi zagrożeniami? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w raporcie Edu-Tech 2016, poświęcony relacji edukacji i technologii.
Raport podzieliliśmy na trzy części. W pierwszej skupiamy się na przeglądzie rynku EduTech. Pokazujemy trendy, perspektywy rozwoju i ograniczenia cyfryzacji świata edukacji. Przedstawiamy wyniki badań kompetencji cyfrowych Polaków i porównujemy je do danych z innych krajów. W drugiej części, przedstawiamy praktyczną stronę nowoczesnej nauki. Prezentujemy zestawienie polskich startupów edukacyjnych, którym udało się odnieść sukces nie tylko w kraju. Ponadto pokazujemy 10 najlepszych platform e-korepetycji, porównujemy aplikacje do nauki języków i radzimy, czym kierować się przy wyborze czytnika ebooków. W trzeciej części, prześwietlamy szkoły, uczelnie i firmy szkoleniowe pod kątem otwartości na nowe technologie. Sprawdzamy, które najlepiej radzą sobie w cyfrowym świecie i podpowiadamy jak bezpiecznie, nowocześnie i przede wszystkim skutecznie prowadzić swoją działalność edukacyjną w internecie.
Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do odważniejszego sięgania po nowe technologie w codziennym rozwoju. Raport EduTech 2016 otwiera cykl naszych publikacji poświęconych edukacji. Podzielcie się swoimi opiniami na jego temat. Napiszcie, co Wam się podobało, co jeszcze powinno się w nim znaleźć oraz co chcielibyście zmienić. Chętnie poznamy Wasze zdanie i wyciągniemy wnioski.
Zapraszamy do lektury!