Zmiana czasu nastąpiła już tydzień temu, a wraz z nią nadeszły długie wieczory. Zamiast się smucić szybko przemijającymi dniami, zaplanuj pasjonujące aktywności, dzięki którym odzyskasz dobry humor. Potrzebujesz inspiracji? Proszę bardzo!

Kiedy ostatnio miałaś okazję poznać twórczość nowego pisarza? Ułożyć program maratonu filmowego na zadany temat? Stworzyć nowe zestawienia rzeczy, które już od dawna masz w swojej szafie? Walczyć o zwycięstwo w emocjonującym turnieju? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi “Dawno!”, to wkrótce się to odmieni. Na całe szczęście wraz z pogorszeniem pogody możemy co roku liczyć na typowo jesienny przypływ kreatywności.

Graj w gry!

Zorganizuj turniej gier planszowych, domina lub warcabów. Zaproś do udziału przyjaciół. Im więcej Was będzie, tym lepsza zabawa. Niech każdy przyniesie swoje ulubione gry – możecie przecież rozgrywać równolegle pojedynki w różnych dyscyplinach i poczuć się jak na olimpiadzie! Jeśli lubisz proste zabawy, przy których można swobodnie porozmawiać i pośmiać się – wybierz bierki. Jeśli zaś jesteś prawdziwym mózgiem, spraw sobie grę typowo strategiczną i znajdź partnerów gotowych się z Tobą zmierzyć.

Podróżuj w wyobraźni

Przygotuj dzbanek ulubionej herbaty. Przygaś światło w pokoju, zapal lampkę oraz świece. Zadbaj o przytulny klimat. Wejdź pod koc i pomyśl o miejscu, gdzie spędziłaś ostatnie egzotyczne wakacje. Jakie smaki i zapachy przywołuje to wspomnienie? Zamów do domu wyjątkowe danie kojarzące Ci się z tym zakątkiem świata. Na samą myśl robi się cieplej!

Zorganizuj domowy pokaz mody

Zaproś jedną lub dwie koleżanki, których gustowi ufasz w 100 procentach. Wyciągnij z szafy jesienne swetry, szale, cieplejsze sukienki i zafunduj dziewczynom pokaz mody. Wystawiajcie i notujcie oceny, które przyznajecie poszczególnym ciuchom. Trzy najgorsze rzeczy odpadają z gry – pozbądź się ich lub oddaj. Z pozostałych ciuchów ułóżcie przynajmniej trzy nowe konfiguracje. Musisz założyć je na siebie i sfotografować, żeby zabawa była zaliczona! Może zechcesz podzielić się swoimi nowymi stylizacjami na Instagramie?

Odpłyń w świecie książek

Czy kojarzysz choć jedną książkę, która jest aktualnie nowością wydawniczą? Czy wiesz, kto otrzymał w tym roku literackiego Nobla? Chciałabyś sprawdzić, która książka była najczęściej czytana? Jesienią koniecznie wybierz się do księgarni lub biblioteki. Z fajną książką u boku trudno się nudzić!

Zrób sobie maraton filmowy

Od czytania wolisz oglądanie filmów? A czy potrafisz wymienić trzy filmy, których akcja rozgrywa się jesienią? To świetny temat przewodni maratonu filmowego, którego repertuar dobierzesz sama!

Autor reprezentuje portal Pyszne.pl