Pochodzący z Rotterdamu fotograf miejski działający pod pseudonimem Brian uwiecznił na swoich zdjęciach spory kawałek historii. Luksusowy Grand Orient Express produkcji Compagnie Internationale des Wagons-Lits (CIWL) z 1883 roku czasy świetności ma już za sobą.

Istnieje tylko kilka pociągów tego typu, które przetrwały. Jeden z nich, Venice-Simplon Orient Express, wciąż jeździ po torach jako mobilny hotel. Kolejny, który możemy podziwiać na zdjęciach poniżej, stoi nieużywany w Belgii. Pozostawiono go tam po ostatniej podróży w grudniu 2009 roku.

Autor zdjęć tak komentuje swoją przygodę: „Kiedy wszedłem do tego porzuconego pociągu, poczułem się jak w wehikule czasu. Zawsze staram się poczuć emocje i atmosferę przeszłości związane z miejscem, które fotografuję i staram się je przekazać na zdjęciach.”

Spójrzmy zatem:

abandoned-orient-express-train-urban-exploration-brian-belgium-1 abandoned-orient-express-train-urban-exploration-brian-belgium-2 abandoned-orient-express-train-urban-exploration-brian-belgium-5 abandoned-orient-express-train-urban-exploration-brian-belgium-7 abandoned-orient-express-train-urban-exploration-brian-belgium-8Źródło: Preciousdecay.comFacebook