Co zrobiłbyś gdybyś wygrał dodatkowe 24 godziny życia? Poruszając wyobraźnię można uznać, że raz na cztery lata każdy z nas staje się szczęściarzem i dostaje dodatkowo jeden dzień. Jak go najlepiej wykorzystać? Zrób coś, na co wcześniej “nie miałeś czasu” np.:
- Odezwij się do starych przyjaciół – utrzymujecie kontakt na Facebooku, ale nie widujecie się, bo nie macie czasu? Już macie! Warto wykorzystać dodatkowy dzień do odświeżenia swoich znajomości. Jeśli nie masz możliwości spotkania się osobiście z kimś, kto mieszka daleko – zadzwoń albo odezwij się na portalu społecznościowym.
- Wyznacz sobie marzenia i cele – żyjąc szybko, często nie mamy chwili na zastanowienie się, czy to co robimy ma sens i do czego dążymy. Przeznacz kilka chwil dodatkowego dnia na rozpisanie swoich marzeń i celów oraz działań, jakie musisz spełnić, aby je osiągnąć. Przydziel termin każdemu zadaniu i realizuj je konsekwentnie.
- Znajdź przyjaciela, partnera swoich pasji – trenujesz, biegasz, chcesz zacząć wspinaczkę? Znajdź partnera, który podziela Twoje zainteresowania. Razem będzie przyjemniej i łatwiej dążyć obraną drogą.
- Zrób coś dla innych – poświęć kilka chwil na zastanowienie się o innych i pomyśl o tym, co możesz dla nich zrobić. Wybierz cel, na jaki przekażesz 1 proc. swojego podatku w rozliczeniu PIT.
- Wprowadź dobry nawyk – zacznij od dziś i kontynuuj minimum do końca marca. Po tym czasie, powinieneś utrzymać nawyk. Postanów sobie np. wstawanie 20 minut wcześniej, aby zjeść w spokoju wartościowe śniadanie. Dzięki bezstresowemu i przyjemnemu porankowi, spokój w ciągu dnia będzie łatwiejszy do utrzymania.
- Zaktualizuj swoje CV – w tym roku dodatkowy dzień wypada w poniedziałek. Zastanów się, czy Twoja aktualna praca jest dla Ciebie satysfakcjonująca i czy spełniasz się w niej. Dodatkowy dzień to dobra okazja do zaktualizowania swojego CV i pomyślenia o przyszłości zawodowej. O tym, jak powinno wyglądać idealne CV dowiesz się tutaj.
- Uzupełnij zaległości kulturalne – zamów książki, których jeszcze nie przeczytałeś, wybierz się na film, którego nie zdążyłeś jeszcze obejrzeć zanim zniknie w kin, wybierz spektakl w teatrze na marzec i czekaj cierpliwie na wymarzony dzień.
- Zrób coś własnymi rękami – stwórz drewnianą skrzynkę na narzędzia, uszyj poduszkę na igły, zbuduj coś z klocków Leggo, pokoloruj mandalę relaksacyjną – odkryj swoje małe pasje i to, co daje Tobie radość.
- Zastanów się nad swoją duchowością – skieruj na kilka minut uważność do wnętrza siebie, pomedytuj lub pomódl się. O tym jaki i dlaczego warto trenować uważność, dowiesz się tutaj.
- Wybierz się na wycieczkę po pracy lub po zajęciach – zmień trasę powrotu do domu i odwiedź miejsca, w których już dawno nie byłeś. Nawet małe wycieczki dają dużo radości!
Skąd dodatkowy dzień?
Rok przestępny czyli mający 366 dni zamiast 365 wprowadzono w starożytnym Egipcie. W Cesarstwie Rzymskim został wprowadzony przez Juliusza Cezara (stąd nazwa “kalendarz juliański”). Obecnie rok przestępny wyznaczany jest zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, wprowadzonym bullą przez papieża Grzegorza XIII w 1582 roku. Zgodnie z nim, rok przestępny musi być podzielony przez 4, z wyjątkiem lat kończących się dwoma zerami, które nie są podzielne przez 400. Takie wyjątki wystąpiły do tej pory w latach 1700, 1800 oraz 1900.