Jak zostać wirtualnym odkrywcą krain i przeżyć niezwykłą, podniebną przygodę? Wystarczy wejść do swojego appmarketu, w którym od 30 czerwca dostępna jest gra Reach For the Skies – nowa produkcja polskiego studia developerskiego SteamBytes. Pokaż swoją zręczność, odpowiadaj poprawnie na pytania i zostań podniebnym podróżnikiem!

Nauka i rozrywka w jednym

Reach For The Skies to rozwijająca gra mobilna, która łączy w sobie świetną rozrywkę, wartką akcję i ciekawy quiz edukacyjny. Zadaniem gracza jest przemierzanie licznych krain przy pomocy podniebnych pojazdów: balonów, zeppelinów oraz aeroplanów. Podczas lotu należy zręczne omijać napotkane przeszkody, zbierać dodatkowe monety oraz odpowiadać poprawnie na pytania z wybranej przez gracza dziedziny. Zapewnia to odpowiednią ilość paliwa, co pozwala przechodzić na kolejne poziomy gry.

W „Reach For The Skies” chcieliśmy kompleksowo połączyć dobrą zabawę, ćwiczenie zręczności i spostrzegawczości wraz z treningiem umysłu. Gra skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, które mogą dzięki niej utrwalać wiedzę w kreatywny sposób. Jest to świetna rozrywka dla wszystkich chcących ciekawie spędzić czas: potrenować zręczność, szybkość czasu reakcji a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego o otaczającym świecie – mówi Tomasz Mularczyk, założyciel studia developerskiego SteamBytes.

Gra dla każdego 

Interaktywny quiz w „Reach For the Skies” to zbiór ponad dwóch tysięcy pytań z zakresu geografii, przyrody i wiedzy o człowieku oraz matematyki. – Pytania, które przygotowaliśmy, sprawdzają wiedzę na różnych poziomach zaawansowania – od zupełnie podstawowego, po poziom maturalny. Dzięki temu zakres materiału można swobodnie dopasowywać w zależności od wieku i preferencji gracza – mówi Maja Bartosiewicz, Koordynator ds. Edukacji w SteamBytes, która sprawowała nadzór merytoryczny nad tworzeniem gry.

Stwórz własny quiz!

Twórcy uruchomili także możliwość samodzielnego zaprojektowania quizu. W „Reach for the Skies” można umieścić własne pytania, dzięki czemu każdy może podjąć swoje indywidualne wyzwanie i w kreatywny sposób przyswoić nową wiedzę. Od lipca pytania będzie można wgrywać nie tylko w aplikacji, ale także poprzez platformę www.edugames.net. Gra dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskim, a także angielskim, co pozwala przy okazji szlifować język obcy.

Na czym to polega?

Każda z krain w „Reach For The Skies” składa się z 20 misji – aby przejść każdą z nich, należy poprawnie odpowiadać na pytania, a także wykazać się niemałą zręcznością. Środki podniebnego transportu różnią się poziomem trudności: balony są skierowane do początkujących graczy, a po przejściu kolejnych etapów i uzyskaniu coraz lepszych wyników, można odbywać podróże bardziej zaawansowanymi pojazdami: zeppelinami oraz aeroplanami. W grze można zdobywać dodatkowe bonusy m. in. za poprawne odpowiedzi na określoną ilość pytań pod rząd, czy za wylatanie określonej liczby kilometrów. Wynikami swoich lotów można dzielić się ze znajomymi na Facebooku, a także poprzez iOS Game Center bądź Google Play Games.

Grę znajdziesz tutaj:

Android: http://bit.ly/ReachForTheSkiesAndroid

IOS: http://bit.ly/ReachForTheSkiesIOS

Windows Phone: http://bit.ly/ReachForTheSkiesWindows

Konkurs!

Jeśli chcesz zdobyć Reach For The Skies – vouchery z kodami dostępu do trzech modułów premium w grze od SteamBytes (kody ważne są na urządzenia z systemem Android oraz Windows 10) kliknij tutaj i weź udział w  konkursie!