Zmierz się ze stresem – warsztaty uważność

Opanowanie i kontrola stresu to ważna umiejętność w życiu młodego człowieka. „Stres na pierwszy rzut oka – w opinii Julity Panufnik – wydaje się zjawiskiem powszechnym, obecnym w życiu każdego człowieka, niekiedy działającym również pozytywnie – np. w sytuacji mobilizacji do działania. Natomiast warto zwrócić uwagę, że może on mieć niezwykle niebezpieczne skutki, zwłaszcza dla młodego człowieka, który styka się często po raz pierwszy z niepowodzeniami, porażkami, niezdanymi egzaminami czy innymi niekorzystnymi zdarzeniami. Opanowanie i kontrola jest kluczowa w takim momencie, jeżeli wskazanych elementów zabraknie konsekwencje mogą okazać się bardzo szkodliwe. Stres, zwłaszcza długotrwały, prowadzi do otyłości, bezsenności, nerwic czy depresji, stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Kluczowe znaczenie ma umiejętność właściwego zarządzania czasem. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnych warsztatów i spotkań z fachowcami. Już 6 września br. na Uczelni Łazarskiego odbędzie się warsztat „Sztuka planowania, motywacji i efektywnego zarządzania czasem”, w ramach Letniej Akademii Umiejętności Działu Praktyk
i Karier na który już teraz serdecznie zapraszam studentów i absolwentów
”.

Badania GFK wskazują, że istnieje duże zapotrzebowanie na zajęcia, warsztaty lub inne źródła wiedzy odnośnie radzenia sobie ze stresem. Niemal 80 proc. Polaków chciałoby nauczyć się lepiej wykorzystywać stres na swoją korzyść.

We wtorek, 23 sierpnia br. na Uczelni Łazarskiego odbył się warsztat „Sposoby radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym i zawodowym”. Jest to już czwarty warsztat organizowany w ramach Letniej Akademii Umiejętności Działu Praktyk i Karier Uczelni Łazarskiego. Spotkanie miało formę miniwykładu, ale w przeważającej części ćwiczeń tematycznych. – „Celem jaki sobie stawiam jest przede wszystkim przekazanie studentom oraz absolwentom informacji pozwalających poszerzyć wiedzę teoretyczną z zakresu stresu psychologicznego, jak i zawodowego oraz jak umiejętne ją wykorzystać w praktyce. Uczestnicy mieli okazję m.in. przenieść swoje emocje na rysunek, wypróbować techniki relaksacyjne, wziąć udział w dyskusji i poznać skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem. Poprzednie warsztaty dotyczące tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowy rekrutacyjnej pokazały, że doświadczenia uczestników i dzielenie się nimi są cennym elementem, który ułatwia zrozumienie prezentowanych zagadnień. Te warsztaty były doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń studentów” – podsumowuje ekspertka.

Więcej informacji o bezpłatnym warsztacie znajdziesz tutaj.

*Gfk.com, Raport „Polacy a stres”