Nie ma w naszym kraju branży, która szkoliłaby się więcej niż nauczyciele. I to z jednej strony dobrze, bo to przecież oni uczą później kolejne pokolenia. W całej ofercie edukacyjnej często jednak zapomina się o nauczycielach przedszkolnych.

Oferta warsztatów dla osób pracujących  w przedszkolu jest wąska i mało atrakcyjna. A to właśnie  w wieku przedszkolnym mózg rozwija się najbardziej. Badania z zakresu neurodydaktyki pokazują, że cztero i pięciolatki mają taką ilość połączeń neuronalnych, która nigdy więcej się nie powtórzy. Jak więc pracować z takimi dziećmi? Jak nie zmarnować ich potencjału i zaciekawić rozwojem. Na studiach pedagodzy się tego nie uczą. Potrzebne są dodatkowe szkolenia lub warsztaty, dzięki którym nauczyciele:

– wzbogacają warsztat pracy

– zwiększają zakres wiedzy

– poszerzają horyzonty

– znajdują inspirację  do działania

– uczą się nowych technologii i trendów edukacyjnych

Jedną z form kształcenia najrzadziej adresowaną dla nauczycieli przedszkola są konferencję, które pozwalają w krótkim czasie zmotywować  do działania.

Jeśli chcecie wzbogacić swój warsztat i czerpać od doświadczonych pedagogów to zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Inspiracje dla Przedszkola, której patronujemy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz tutaj:

https://www.facebook.com/konferencjaInspiracjeDlaPrzedszkola/

https://www.facebook.com/events/382912892059689/