Już wkrótce kolejny opublikujemy raport. Tym razem poświęcony on będzie Edukacji Przyszłości. Zostanie in podzielony na trzy części: Rynek szkolnictwa, kierunki rozwoju przyszłości oraz Edukacja w nowoczesnym świecie. Każdy dział będą stanowiły artykuły i wypowiedzi eksperckie, wywiady, rankingi, zestawienia. Zachęcamy do zapoznania się z planem publikacji i współtworzenia raportu razem z nami! 

Rynek szkolnictwa

 1. Analiza i ocena obecnej sytuacji w świecie oświaty. Jakie skutki będzie miała reforma szkolnictwa?
 2. Edukacja w Polsce i innych krajach. Jakość Co nas różni? Czego możemy uczyć się od innych krajów?
 3. X kluczowych zmian, które powinny nastąpić w polskim szkolnictwie w najbliższych latach. Jak powinna wyglądać edukacja przyszłości?
 4. Who is who – osobowości tworzących świat nowoczesnej edukacji w Polsce.

Przyszłe kierunki rozwoju

 1. Zawody przyszłości. Które zawody wyginą, w których będą największe braki i jakie powstaną nowe zawody w najbliższych latach? Jakie kierunki rozwoju warto wybierać?
 2. Iść na studia czy nie? Jak świadomie wybrać swoją drogę edukacji? Jakie studia warto wybierać, chcąc mieć pewną, dobrą pracę?
 3. Kompetencje miękkie, czyli sfera, którą zawsze warto rozwijać niezależnie od zmieniających się warunków rynku pracy? X kompetencji miękkich, które przydają się szczególnie w pracy. Jak je rozwijać?
 4. Nauka za granicą. Główne korzyści i ograniczenia. Co należy wiedzieć, przed podjęciem decyzji i gdzie szukać pomocy w organizacji wyjazdu?
 5. Programowanie dla każdego? Dlaczego warto stawiać na naukę programowania i gdzie zdobywać wiedzę oraz doświadczenie?

Edukacja w nowoczesnym świecie

 1. Człowiek VS robot. Po co uczyć ludzi, gdy można roboty? Przyszłość edukacji w erze robotyki
 2. Genetyka, a predyspozycje do nauki. Jak dzięki badaniom genetycznym, można kształtować swoją drogę edukacji i kariery?
 3. Nowoczesne technologie i rozwiązania w służbie edukacji. Przegląd najciekawszych rozwiązań na rynku

Jeśli raport Edukacja Przyszłości wzbudził Twoje zainteresowanie, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub współtworzyć do z nami, napisz do nas: kontakt@edutorial.pl