Mówi się, że pies to największy przyjaciel człowieka, jednak spośród wielu ras, jedne są bardziej przyjacielskie, a inne mniej. Jeśli szukasz oddanego, łagodnego zwierzaka, poznaj koniecznie te rasy psów, które są uznawane za najbardziej przyjacielskie. 

Golden retriever

Golden pochodzący z USA to spokojny, przyjacielski pies świetnie odnajdujący się w domach z dziećmi. Nie jest agresywny, za to wykazuje się dużą cierpliwością.

Labrador retriever

Rasa uwielbiana przez dzieci. Labradory są niezwykle spokojne i stabilne emocjonalnie. Nie wykazują agresji, chyba, że zostaną do tego zmuszone. Uczą się szybko i chętnie.

Nowofundland

Duży, silny o gęstej sierści zwierzak pochodzący z Kanady. Nazywany jest też Wodołazem. Kiedyś służył rybakom jako pies pociągowy, obecnie służy jako ratownik. Nowofundland uwielbia zabawy z dziećmi, jest niezwykle spokojny, przyjacielski, życzliwy i łagodny.

Collie

Doskonała rasa psów dla aktywnie fizycznie osób, szukających wiernego przyjaciela i towarzysza rodziny. Wyróżnia je ponadprzeciętną inteligencja i szybkość nauki. Rasa znana jest doskonale wszystkim miłośnikom filmów o Lassie.

Buldog angielski

Spokojne, powolne, leniwe psy, które najchętniej spędzają czas na kanapie. Chociaż mogą wydawać się groźne, nie są agresywne. Idealnie pasują do domu starszych osób.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o przygarnięciu czworonoga, dobrze się nad tym zastanów, pamiętaj o odpowiedzialności jaka jest z tym związana. Zamiast kupować, odwiedź najbliższe schronisko i adoptuj. Zwierzak z pewnością odwdzięczy się miłością i oddaniem.