Prezenty świąteczne na przestrzeni lat zmieniły się diametralnie. Kiedyś święty Mikołaj przynosił pierniki, dziś tablety i iPhone’y. Gdy jedynymi limitami są zasobność portfela i wyobraźnia, mamy możliwość podarowania najbliższym praktycznie wszystkiego. Od skarpetek, przez perfumy, książki, gadżety elektroniczne, po wycieczki w egzotyczne miejsca, vouchery na szkolenia czy skoki ze spadochronem. Jak jednak wybrać prezent, który nie tylko dostarczy radości, ale będzie też rozwojowy? Gdzie szukać inspiracji i najlepszych ofert?

Dowiesz się się tego, oraz wiele więcej z raportu, który właśnie czytasz: Prezenty Edukacyjne 2016, poświęconego nowoczesnym i rozwojowym prezentom. Publikacja została podzielona na trzy części. W pierwszej z nich przedstawiamy trendy i kierunki rozwoju rynku prezentów. Znajdziesz tam wyniki badań, przedstawiające tegoroczne oczekiwania prezentowe wśród mieszkańców Polski i innych krajów Europy, oraz porównanie ich do ubiegłorocznych trendów. Zachęcamy też do lektury tekstu Karoliny Wodeckiej o wartości materialnych i niematerialnych prezentów, a także do sprawdzenia naukowych ciekawostek na temat tego, dlaczego lepiej jest dawać niż przyjmować.

W drugiej części, znajdziesz spis polecanych prezentów, wśród których pojawia się zestawienie najlepszych szkół kodowania, których oferta kursów i warsztatów jest świetnym pomysłem na prezent edukacyjny. Biorąc pod uwagę ogromne zapotrzebowanie na specjalistów IT, nauka programowania jest doskonałą inwestycją w swoją edukację i przyszłość zawodową, dlatego też zachęcamy do podarowania bliskim w święta oryginalnego upominku, jakim jest kursów programowania. O potencjale rozwoju w tej dziedzinie możecie przeczytać m.in. na łamach naszego wcześniejszego raportu Edu-Tech 2016.

W trzeciej części skupiamy się na odpowiedzialnych zakupach. Sprawdźcie koniecznie porady Doroty Rożek, na temat smart shoppingu książek, które są najpopularniejszą formą prezentów edukacyjnych. Zachęcamy też do lektury analizy porównawczej zakupów online i stacjonarnie, a także do zapoznania się z tradycjami wręczania prezentów w innych kulturach.
Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do odważniejszego poszukiwań niebanalnych prezentów, które nie tylko dadzą radość, ale będą też niosły z sobą dodatkowe wartości – edukacyjną i rozwojową. Dajcie znać, jakie inne upominki edukacyjne polecilibyście innym, oraz co sami chcielibyście otrzymać. Chętnie poznamy Wasze opinie!

Zapraszamy do lektury!